Czas sprawił, że wielu z nas zmieniło swoje upodobania z mydła w kostce na płynne, ale mydło w kostce wciąż ma swoje zalety. Chociaż jedynym miejscem, w którym teraz możesz go zobaczyć, jest mydelniczka babci (tak, mydelniczka), nie zaszkodzi utrzymywać kilka kostek na wszelki wypadek.

W jakim celu? Możesz zrobić z nim więcej niż umyć ręce w staromodny sposób, bo mydło w kostce jest wystarczająco wszechstronne, aby poradzić sobie z czynnościami wykraczającymi poza mycie. Aby mydło w kostce mogło wykazać swoje poniekąd magiczne działania, nawet nie trzeba go spieniać. Sprawdź, w jaki sposób możesz użyć kostki mydła bez wchodzenia pod prysznic!

Ukąszenia owadów

Jeśli probujesz poradzić sobie ze swędzeniem po ukąszeniu owadów, wystarczy potrzeć suchy kawałek mydła na skórze, dokładnie smarując cały obszar ukąszenia. To wszystko! Ulga przyjdzie szybciej, niż się tego spodziewasz, na pewno szybciej niż po stosowaniu innych domowych środków zaradczych.

Sposób na skrzypiące rzeczy

W przypadku skrzypiących drzwi, szuflad lub podłogi, wetrzyj kawałek suchego mydła w skrzypiące miejsce i rozkoszuj się tanim, ale skutecznym sposobem na ciszę.

Sposób na zamglone okulary

Przetrzyj soczewki odrobiną suchego mydła i wypoleruj je czystą szmatką. Możesz użyć tej samej metody, aby zapobiec zaparowaniu lustra w łazience.

Odkleja zablokowane zamki

foto: google

Zacięte zamki błyskawiczne i zaklinowane okna można smarować kawałkiem mydła, a będą poruszać się z łatwością.

Usuwanie zapachów

Zamiast używać starych saszetek, odśwież swoją szafę, szuflady lub bagaż, umieszczając kostkę mydła (w opakowaniu) w miejscu, w którym chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Plamy po praniu

Jeśli masz ciemne plamy na kołnierzu lub na innych częściach ubrania, pocieraj je kostką mydła przed wrzuceniem do pralki. Takie działanie znacznie ułatwi sprawę!

Prace ogrodowe

foto: google

Odstrasz sarny, owady i gryzonie za pomocą posiekanych kawałków mydła. Jeśli naprawdę masz ochotę walczyć z dzikimi zwierzętami, przetnij kostki mydła na pół i umieść wokół swojego podwórka każdą połówkę na metalowym lub drewnianym pręcie.

Rozciągnięcie obuwia skórzanego

Masz nowe ciasne buty? Potrzyj mydłem części, w których but powoduje tarcie, takie jak zapiętki i noski.

Smarowanie sprzętu

Przed rozpoczęciem pracy z narzędziami, użyj kawałka mydła, aby je nasmarować. Możesz to zrobić piła, igłami do szycia lub śrubami.

Sposób na skurcze nóg

foto: google

Może to zabrzmieć jak porada z gazetki dla emerytów, ale spróbuj włożyć kostkę mydła między prześcieradła, aby zapobiec skurczom nóg w nocy. Niektórzy ludzie przysięgają, że to działa.

Oznaczanie miejsca cięcia

Jeśli chcesz zaznaczyć miejsce cięcia – na przykład przy piłowaniu lub szyciu – użyj mydła zamiast kredy lub markera.

Czy nadal uważasz, że mydło w kostce to przeszłość? A może znasz jakieś inne sposoby korzystania z niego, niezwiązane z kąpielą? Podziel się w komentarzach!

Główne zdjęcie: google.com