Czyszczenie fug kafelkowych z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań. Potrzeba do tego dużo delikatności, ponieważ są łatwe do uszkodzenia, cierpliwości, a co najważniejsze, czasu oraz energii. Jest to również czynność wymagająca regularnego powtarzania, bo na fugach szybko powstaje nowy brud, stają się one ciemniejsze bądź żółtkną, co nie wygląda zbyt pięknie i potrafi zepsuć wygląd nawet najpiękniejszej łazienki. Dodatkowo, zazwyczaj na fugach zauważyc można brzydki oraz niebezpieczny grzyb. Jak więc zapobiec brudnym fugom? Istnieje pewien sposób warty poznania.

Otóż okazuje się, że fugi łazienkowe poddają się... wodzie utlenionej. Potrafi ona bardzo dobrze je wyczyścic oraz przywrócić ich naturalny kolor. Dodatkowo, jej działanie jest również bakteriobójcze, więc szybko portafi zabić grzyb oraz inne szkodliwe mikroorganizmy. Używanie wody utlenionej do czyszczenia fug łazienkowych sprawa, że lśnią one z czystości.

Butelka wody utlenionej to wydatek zaledwie 2 złotych i zawsze jest ona dostępna we wszystkich aptekach. By wyczyścic nią fugi musisz tylko wylać na nie odrobinę tego preparatu, poczekać parę minut, a następnie użyć szczoteczki, która pomoże ci pozbyć się brudu oraz bakterii. Jeśli zabrudzenia na twoich fugach są wyjątkowo uporczywe, pozostaw preparat na dłużej. 30 minut powinno wystarczyć.

Bardzo pomocnym może okazac się zakupienie wody utlenionej z atomizerem lub wlanie jej buteleczki, która go posiada. Pomoże ci to w równomiernym rozprowadzeniu jej na fugach.

Woda utleniona może być także przydatna przy usuwaniu osadów z kosmetyków pozostających na wannach oraz umywalkach. Potrafi ona porządnie odkazić łazienkę oraz wyczyścić lutstro. W rzeczywistości woda utleniona przydaje się do wielu rzeczy w domu. Pomaga ona w czyszczeniu, dbaniu o wygląd oraz zdrowie. Jest jednym z tych preparatów, które zawsze się przydadzą.

foto: kobieta.onet.pl

Główne zdjęcie: kobieta.onet.pl