W 2005 roku, Annegret Raunigk została bardzo popularną kobietą.

Stało się to dzięki temu, że zaszła w ciążę oraz urodziła dziewczynkę, mając 55 lat, co również przyczyniło się do tego, że była ona wtedy najstarszą matką w całych Niemcach. W tym samym roku Annegret została emerytką po kilkudziesięciu latach pracy na posadzie nauczycielki.

foto: google

Kobieta urodziła aż trzynaścioro dzieci z 5 mężczyznami. Jednakże bardzo ją to szczęśliwiało. Prę lat później, Annegret znowu zyskała nagłą popularność przez to, że mając 65 lat znowu zaszła w ciążę.

foto: google

Doktorzy, a nawet niektórzy z polityków głośno mówili o tym, że poród w tak póżnym wieku może okazać się bardzo trudny dla niej oraz jej dziecka. Jednakże Annegret postanowiła się nie poddać i podjęła decyzję urodzenia dziecka. W trakcie któregoś badania USG okazało się, coś, co mocno zaskoczyło każdego, włącznie z lekarzami.

foto: google

Długo podczas ciąży Annegret broniła się, mówiąc, iż potrafi zadbać o siebie i ciąże, a ponadto, czuje się cudownie. Szok przeszła dopiero gdy wyszło na jaw, iż wyda ona na świat czwórkę dzieci na raz.

foto: google

Lekarze byli mocno zszokowani tym co widzieli w wynikach badań.

Ciąża wynikła ze sztucznego zapłodnienia na Ukrainie, lecz kobieta postanowiła, że urodzi w Niemczech - tam, gdzie mieszka. Po porodzie doktor główny wyjawnił, że nie nastapiły żadne komplikacje podczas rodzenia. Czwórka dzieci - trójka chłopców oraz jedna dziewczynka, urodziły się poprzez cesarskie cięcie przedwcześnie. Było to decyzją trafną, ponieważ donoszenie ciąży bardzo zaryzykowałoby zdrowie matki dzieci. Niedługo po porodzie szczęśliwa mama wraz z czworaczkami opuściła szpital i powróciła do domu. Tam czekała na nich 10-letnia siostra, dzięki której Annegret postanowiła znowu zajść w ciążę.

foto: google

Nie możemy oceniać, czy macierzyństwo w tym wieku to właściwa decyzja - to nie nasza sprawa. Jednakże spoglądając na cudowne zdjęcie rodziny, wraz z jej siedmioma wnuczętami, możemy śmiało stwierdzić, iż tak duża rodzina posiada wiele zalet.

foto: google

Annegret stale jest w doskonałym stanie. Jak twierdzi, przeżyła już bardzo wiele, i chyba nic juz jej nigdy nie zaskoczy.

foto: google

Ostatnio kobieta zakupiła dom o większej powierzchni w Hoexter, Północnej Westfalli, do którego wkrótce przeprowadzi się ze swoją całą rodziną.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com