Nie jest chyba żadną tajemnicą fakt, że im jesteśmy starsi, tym trudniej o regularny, spokojny sen, taki który pozwoli naprawdę wypocząć. Stres, przemęczenie, kłopoty dorosłego życia sprawiają, że coraz więcej osób zaczyna mieć problemy ze snem, w tym nawet bezsenność. Właśnie dla nich została opracowana nowatorska metoda zasypiania, nazwana metodą 4-7-8.

Aby wypróbować tę metodę nie potrzebujesz żadnych specyficznych uwarunkowań czy wcześniejszego wyrobienia nawyków.

Kolejne liczby w nazwie metody odnoszą się do czasu wykonywania poszczególnych kroków. Gdy zechcesz wypróbować tę technikę, wystarczy że położysz się wygodnie w łóżku i zaczniesz spokojnie oddychać. Najpierw, przez 4 sekundy wdychaj powietrze. Aby postępować zgodnie z zasadami tej metody, musisz utrzymać powietrze w płucach przez 7 sekund, a następnie przez kolejne 8 stopniowo i powoli wydychać je przez usta.

Ta metoda może wydawać się tak banalnie prosta, że aż nieskuteczna, jednak my jesteśmy przekonani o jej niesamowitym działaniu. Pozwala ona organizmowi na zregenerowanie się i uspokojenie nerwów, co umożliwia spokojniejszy sen. Sprawdź ją – niczym nie ryzykujesz!

Skuteczność metody 4-7-8 może też być wyjaśniona naukowo – otóż spowalniając w ten sposób nasz oddech, zmuszamy serce do pracy w zwolnionym rytmie. Jest to kluczem do przezwyciężenia problemów ze snem.

Mało tego, metodę tę możesz stosować nawet, gdy do snu jest ci nieśpieszno, a potrzebujesz odstresować się w codziennym życiu, np. w pracy czy w szkole. Choć najlepsze efekty osiągniesz w pozycji leżącej, nie jest to warunek konieczny by skorzystać z jej dobrodziejstw.

Nie jest to też jakiś wymysł pseudonaukowców czy inna bzdura – badacze uważają, że metoda ta istnieje od stuleci, i była stosowana między innymi w starożytnych Indiach. Jeżeli dokuczają Ci problemy ze snem, bezsenność, albo po prostu z każdym kolejnym dniem czujesz się coraz bardziej zestresowany, serdecznie zachęcamy do wypróbowania tej metody.