Eksperci z całego świata twierdzą, iż to, jak krzyżujemy palce składając dłonie potrafi zdradzać szczegóły na temat tego, jaką mamy osobowość. Jest to poparte badaniami przeprowadzonymi przez zdobywcę Nobla, Rogera Wolcotta Sperriego. Udowodniły one, iż nasze mózgi dzielą się na dwie półkule, które wpływają na odrębne zachowania ludzkie.

1. Lewy kciuk na prawym kciuku.

foto: wiemy.to

Robią tak praktyczne osoby, które nie lubią podejmować decyzji kierując się impulsem i zawsze muszą najpierw zanalizowac wszystkie wady oraz zalety. Nie łatwo takie osoby oszukać, ponieważ posiadają one umiejętność, która pozwala im na dostrzeżenie kłamstw. Dzięki temu ich rodzina oraz przyjaciele wiedzą, że moga na nich polegać. Jednakże takie osoby zazwyczaj nie są zbyt poważne. W zasadzie, ich zabawna osobowość jest w stanie rozchmurzyć nawet najsmutniejszą osobę. Są one także romantykami, potrafiącymi skutecznie zarządzac uczuciami.

2. Oba kciuki w tej samej linii.

foto: wiemy.to

Robią tak wierzące osoby, które głęboko wierzą w to, że szczegóły są bardzo ważne. Wyróżniają się perfekcjonizmem, którego wymagają nie tylko od siebie, ale wszystkich wokoło. Są urodzonymi przywódcami, którzy bardzo lubią inspirować inne osoby. Bardzo chętnie słuchają tego, co inni maja do powiedzenia i szanują ich odmnienne opinie. Są osobami niezwykle szczerymi, co ma swoje plusy oraz minusy. Bedąc w związku pragną szczerości i bezpośredniego podejścia, i nie boją sie mówić głośno o swoich uczuciach.

3. Prawy kciuk na lewym kciuku.

foto: wiemy.to

Robią tak bardzo emocjonalne osoby, które szanują oraz dostrzegają uczucia innych, nawet kiedy nie są one tak widoczne. Są osobami łatwo nawiązującymi znajomości oraz przyciagającymi innych. Myślą bardzo nieszablonowo i mają dobre podejście w wielu sprawach. Podejmując decyzje biorą pod uwagę swoje emocje, lecz kieruja się także swoim rozumem. Będąc w związku są bardzo empatyczni oraz wrażliwi, co pomaga w rozumieniu swojego partnera.

Główne zdjęcie: wiemy.to