W Afryce znajduje się kilka rezerwatów, które zajmują się ratowaniem dzikich zwierząt. Jeden z takich ośrodków prowadzą Jenny i Jim Desmond – ich działalność skoncentrowana jest na ratowaniu szympansów.

Czworonogi spotyka się tu stosunkowo rzadko, jednak Jenny natknęła się raz na zabłąkane szczenię – ewidentnie potrzebowało pomocy i szybkiej interwencji.

foto: pl.newsner.com

Kobieta zrobiła wszystko, co mogła. Zabrała pieska szybko do swojego ośrodka i wezwała odpowiednich lekarzy. Aby psiak lepiej się poczuł, nadała mu imię Snafu.

Sunia bardzo źle się czuła. Już na pierwszy rzut oka było widać, że nie jadła przez dłuższy czas, jej żebra były zapadnięte, a do tego doszły inne choroby i infekcje. Szanse na przeżycie miała niewielkie.

foto: pl.newsner.com

Wszyscy dookoła robili, co mogli. Mała Snafu potrzebowała czasu, aby jej organizm zaczął się regenerować, ponieważ leki to nie wszystko. Po pewnym czasie udało jej się przezwyciężyć wszystkie infekcje i przyszedł czas, aby poznała swoich sąsiadów w rezerwacie.

Nowe znajomości

Kiedy małżeństwo przygarnęło Snafu, nie spodziewali się, że zostanie tak szybko zaakceptowana w stadzie.

foto: pl.newsner.com

Szympansy żyjące w ośrodku były zachwycone nową koleżanką. Zwierzaki stworzyły więź, pomagały sobie nawzajem i bawiły się ze sobą

Po kilku miesiącach Snafu urosła i nabrała siły. Zabawa z szympansami nie wchodziła już w grę, ponieważ mogła je niechcący zranić. Wciąż jednak lubiły spędzać ze sobą czas.

foto: pl.newsner.com

Przyszedł czasu, aby znaleźć dla niej dom. Jenny postarała się, aby wszystko było jak najlepiej i niczego jej nie brakowało. Nową właścicielką Snafu została siostrzenica Jenny wraz z rodziną.

To był strzał w dziesiątkę! Snafu lubi być w centrum uwagi, a w czteroosobowej rodzinie zawsze znajdzie się para rąk do głaskania. Historia zakończyła się szczęśliwie!

Cudowną historię wygłodzonego szczeniaka możecie zobaczyć w wideo poniżej. Można tam też zaobserwować przyjazne szympansy!

Source: youtube.com

To niesamowite, jaką więź potrafią stworzyć tak różne zwierzęta. Szympansy są pięknymi, pełnymi miłości stworzeniami.

Główne zdjęcie: pl.newsner.com