W powietrzu pomieszczeń mieszkalnych i biurowych znajduje się ogromna liczba zarazków i szkodliwych substancji, których źródłem są lakiery, farby, meble, sprzęt biurowy, tworzywa sztuczne i itp. To wszystko negatywnie wpływa na zdrowie. Jednak poprawić tę sytuację mogą niektóre rośliny doniczkowe.

Chlorophytum

To naprawdę wyjątkowa roślina dla domu, która potrafi całkowicie pochłaniać szkodliwe opary z izolacji termicznej. Jeśli ściany pomieszczenia zostały zaizolowane przy użyciu toksycznych lub po prostu tanich materiałów, doniczki z tym kwiatem powinny być umieszczone w całym domu, o ile to jest możliwe.

foto: jenskiymir.com

Laur

To roślina lecznicza. Od czasów starożytnych był stosowany jako dodatkowy lek od przeziębienia. Jeśli ten kwiat zostanie umieszczony u głowy pacjenta, dolegliwość zniknie znacznie szybciej. Aby hodować o laur nie potrzebujesz żadnej specjalnej wiedzy i umiejętności, jedyne, co musisz robić to regularnie przycinać i, oczywiście, podlewać ten wazonek.

foto: jenskiymir.com

Aloes

Jest to powszechnie znana roślina domowa o dużym potencjale leczniczym. Główną zaletą aloesu w pomieszczeniu jest lokalizacja toksycznych oparów z materiałów budowlanych, aromatyzatorów, dezodorantów i innych substancji szkodliwych dla zdrowia.

foto: jenskiymir.com

Pelargonia

Kwiat ten ma właściwości uspokajające, korzystnie wpływa na układ odpornościowy i zapewnia zdrowy sen. Osobom, cierpiącym na zaburzenia nerwicowe zaleca się umieszczenie tej rośliny w sypialni.

foto: jenskiymir.com

Kaktus

Kaktus jest uważany za doskonałą ochronę przed promieniowaniem elektromagnetycznym. Ta kłująca roślina musi być trzymana nie tylko w pobliżu komputera, ale także obok domowych urządzeń elektrycznych. Ponadto ten kwiat dobrze radzi sobie z zanieczyszczeniem powietrza, pochłanianiem dwutlenku węgla i nadmierną jonizacją, które mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu.

foto: jenskiymir.com

Figowiec

Roślina domowa, idealna do „życia” w sypialniach i salonach, ponieważ uwalnia tlen, naturalne minerały i związki soli w wystarczających ilościach.

foto: jenskiymir.com

Bluszcz doniczkowy

To doskonały asystent w walce ze szkodliwymi składnikami chemicznymi. Ta roślina sprawnie chroni przed działaniem lotnych oparów. Główną zaletą bluszczu jest szybkość fotosyntezy – nawet najmniejsza roślina wytwarza więcej tlenu niż 2, a nawet 3 kaktusy.

foto: jenskiymir.com

Główne zdjęcie: jenskiymir.com