Herbatę lubimy chyba wszyscy, szczególnie w zimne poranki. Jednak nie przywiązujemy uwagi do torebki po zaparzonej herbacie, a prawda jest taka, ze wcale nie musimy jej od razu wyrzucać.

Można wykorzystać ją na wiele sposobów, które są zarówno przyjazne dla środowiska, jak i dla nas. Koniecznie przetestuj te sposoby, ponieważ potrafią zdziałać cuda!

foto: google

Sposoby z wykorzystaniem torebki po herbacie:

Zmywanie naczyń

foto: google

Pierwsza myśl jest pewnie taka, że herbata brudzi, a nie czyści, ale wcale tak nie jest. Nada się świetnie do mycia zabrudzonych naczyń.

Wystarczy zamoczyć naczynia razem z torebką po herbacie i zostawić tak na noc. Herbata zadziała swoje i rozpuści nawet tłuszcz! Wszystko za sprawą taniny, która występuje w herbacie.

Leczenie ugryzień i opuchlizny

foto: google

Właściwości „lecznicze” herbaty również zawdzięczamy taninie. Nada się jako świetny środek awaryjny przy ukąszeniach lub ugryzieniach.

Taka torebka pomoże również na swędzenie w takim miejscu. Jeśli chodzi o zastosowania skórne, potrafi także zniwelować cienie pod oczami!

Nieprzyjemny zapach w butach

foto: google

Takie problemy pojawiają się głównie latem, ale również zimą. Czasem aż wstyd ściągnąć buty, ale mamy na to sposób!

Wystarczy włożyć do środka torebkę po herbacie, która wchłonie przykry zapach i pozwoli cieszyć się obuwiem na nowo!

Świeżość w lodówce

foto: google

Idealny sposób, jeśli nie lubisz intensywnych zapachów po otwarciu lodówki lub właśnie coś się w środku zepsuło i trudno pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Wystarczy włożyć kilka torebek do pojemniczka i umieścić w lodówce.

Zaskoczony ile zastosowań może mieć herbata?

Główne zdjęcie: google.com