Chyba wszyscy mamy problem z nagromadzeniem ogromnej liczby plastikowych toberek.

Ja również mam z tym problem, bowiem często znajduję je w swoim domu: jeden w drugi, jeszcze jeden i tak dalej. Nawiasem mówiąc, jestem jedną z tych osób, które idą do sklepu ze swoją płótniana torbą, jednak liczba reklamówek w moim domu ciągle przybywa.

Wygląda na to, że jakaś magiczna moc tutaj działa...

Kiedy kolejna plastikowa torebka znalazła się na mojej drodze, postanowiłam podjąć zdecydowane działania.

Zwykłe wyrzucenie do śmietnika nie wchodziło w grę, ponieważ z jakiegoś powodu przechowywałam te torebki w moim domu. Zresztą taka moja decyzja nie wpłynie korzystnie na czyste środowisko.

Przecież z plastikowych torebek można zrobić torbę na drutach, aby później iść z nią na zakupy do supermarketu czy do sklepu z artykułami spożywczymi.

Torba wydaje się być bardzo wygodna.

Na początek podzieliłam wszystkie typy reklamówek na kategorie według kolorów, Wybrałam biały jako główny kolor, gdyż jest on najczęściej spotykany.

foto: google

Następny krok – to pocięcie plastikowych torebek na paski o szerokości 2-3 cm. Następnie skręcamy paski w kulkę.

Wskazane jest, aby wykorzystywać reklamówki bez logo sklepu. Ale jeśli takich nie mamy zbyt dużo, to te z logo też będą ok.

A teraz robimy na drutach, t. zw. kwadrat babki: na przemian robimy narzut, zatem wkluwany szydełko w środek kółka z oczek łańcuszka. To jest najprostszy sposób.

foto: google

Ale montaż gotowego produktu z kwadratów jest już czymś trudniejszym niż samo dzianie, bowiem to nie tylko zwykłe nici do dziania, ale plastikowe, dlatego rozciągają się, a niejednokrotnie wręcz się rozrywają.

Ogólnie zastanawiałam się nad tym przez długi czas, w wyniku zaczęłam zszywać kwadraty razem z pomocą plastikowej igły. Także przygotowałam podwójną nić. Chodzi o tę samą nić, którą używałam do robienia na drutach.

foto: google

Na razie związałam zwykłymi kolumnami uchwyty. Niczego nowego nie wymyśliłam.

foto: google

Moim błędem było to, że probowałam poprasować moją torbę. Myślałam, że gdy ją poprasuje będzie miała lepszy wygląd. Lecz dobrze, że szybko zmieniłam swoje zdanie.

A więc, to jest rzecz, którą samodzielnie wykonałam:

foto: google

Moja torba okazała się oryginalna! Mam nadzieję, że będzie mi służyć latami. Bardzo z tego się cieszę!

Główne zdjęcie: google.com