Mrówki to szkodniki w naszym ogrodzie. Wyrządzają ogromne szkody w uprawach roślin rosnących w ogrodzie lub w szklarni. Dlatego gdy w ogrodzie pojawiają się mrówki albo nawet gdy tylko zauważymy ścieżki, którymi poruszają się te owady lub wzgórze mrówek, należy podjąć odpowiednie kroki, by się ich pozbyć. Opowiem ci bardziej szczegółowo, jak raz na zawsze pozbyłam się mrówek.

Jaką szkodę wyrządzają mrówki, które pojawiają się w naszym ogrodzie

Mrówki są od dawna znane z tego, że żyją w symbiozie z mszycami. Mszycy są najbardziej niebezpiecznymi szkodnikami dla ogórków oraz innych roślin ogrodowych.

Mrówki niszczą liście roślin pryskając kwasem mrówkowym, a także żywią się sokiem roślinnym. Dlatego mrówki wyrządzają więcej szkody niż pożytku.

Także mrówki przenoszą różne choroby, dlatego konieczne jest zwalczanie mrówek w ogrodzie.

foto: google

Polewanie mrowiska wrzącą wodą

Użyłam wielu różnych sposobów na zwalczanie mrówek w ogrodzie. Walczyłam z mrówkami używając semoliny, pszenicy i sody. Ale te środki nie pomogły mi pozbyć się tych szkodliwych owadów. Dlatego znalazłam najprostsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie na walkę z mrówkami. Po tym, jak polałam wrząca wodą mrowisko prosto z czajnika natychmiast pozbyłam się mrówek w ogrodzie.

Jest to łatwy sposób na pozbycie się mrowiska oraz mrówek bez dodatkowych kosztów. Przed tym jak zalać mrowisko wodą, najpierw ostrożnie wbiłam łopatę w mrowisko. Po pewnym czasie mrówki zniknęły z tego miejsca w ogrodzie i więcej nie pojawiły się tam.

foto: google

Amoniak

W zeszłym roku odkryłam kolejny skuteczny środek przeciwko mrówkom. Do walki z mrówkami użyłam rodzaj amoniaku, który jest pokazany na zdjęciu. Zgodnie z instrukcjami przygotowałam roztwór z amoniaku.

Aby przygotować roztwór wlałam do wiaderka 10 litrów wody, następnie dodałam 200 ml amoniaku. Wszystko dobrze wymieszałam. Zatem polałam mrowisko, a także spryskałam ścieżki, po których owady się przemieszczały. W rezultacie raz na zawsze pozbyłam się mrówek.

Nafta oczyszczona

Nafta oczyszczona to bardzo skuteczny sposób na mrówki w ogrodzie. Przekonałam się o tym na własnym przykładzie. Więc najpierw zamoczyłam szmatkę w nafcie oczyszczonej, a następnie zostawiłam ją na wierzchu mrowiska, przykryłam folią, aby nafta szybko nie wyparowała. Po takim działaniu mrówki opuściły mój ogród.

foto: google

Preparaty specjalne

Oczywiście możemy pozbyć się mrówek, jeśli używamy specjalnych preparatów. Ale najlepiej je stosować w niezagospodarowanym obszarze, czyli tam, gdzie nie rosną rośliny warzywne. Więc po preparaty specjalne należy sięgać w ostateczności, dopiero wtedy, gdy naturalne metody okażą się nieskuteczne.

Główne zdjęcie: google.com