Siedząc na roślinach, mszyce psują całe piękno kwiatów i gałęzi, a poza tym towarzyszą im mrówki i inne owady, uwielbiając cieszyć się słodkim mlekiem mszyc.

Oczywiste jest, że każdy chce jak najszybciej pozbyć się takiej inwazji żywych stworzeń w swojej działce. Niemniej jednak ważne jest, aby poradzić sobie w tym bez użycia chemikaliów, które owszem odstraszą mszyce, ale jednocześnie mogą zniszczyć nasze rośliny.

W walce z mszycami używam sprawdzonego środka domowego. Dzięki prostocie i całkowitemu brakowi kosztów narzędzie to daje doskonałe wyniki już po pierwszym zastosowaniu. Wystarczy jeden zabieg, aby usunąć mszyce z moich róż i drzew w ogrodzie.

foto: google

Sprawdzony i skuteczny środek na mszyce: eliminuje owady w ciągu 1 dnia!

Wszystko, czego potrzebujesz, aby przygotować ten produkt, to glistnik. Ta roślina rośnie obficie we wszystkich regionach Polski i kwitnie latem. Glistnik należy zebrać w wystarczająco dużej ilości i przygotować z niego roztwór, który służy do niszczenia mszyc.

foto: google

Aby przygotować roztwór, musisz wziąć glistnik (300 gramów rośliny na litr wody), umieścić go w wannie, beczce lub wiadrze. Zalej go wodą i odstaw na 7-8 godzin. Gotowym środkiem potraktuj rośliny z mszycami, a znikną one w ciągu jednego dnia!

Jeśli glistnik w twoim regionie nie rośnie: wypróbuj inny działający środek – roztwór z musztardą.

Oto jego sposób przygotowania:

Dwadzieścia gramów suchej musztardy rozcieńczamy w litrze wody;

Dokładnie mieszamy.

Przelewamy gotowy roztwór do opryskiwacza i traktujemy rośliny, zaatakowane przez mszyce.

Główne zdjęcie: google.com