Ta smutna historia to kolejny dowód tego, że zwierzęta posiadają cudowne dusze. Niestety ludzie wyrządzaja im zbyt wiele złego, a przecież są one mądrzejsze oraz co najważniejsze, czują, tak jak ludzie. Jeżeli jakieś zwierzę da nam swoje zaufanie, powinniśmy to doceniać, ponieważ jest to najcenniejszym darem, jaki może nam dać. Powinniśmy opiekowac się zwierzętami oraz je ochroniać.

Jedna z rodzin postanowiła adoptować psa ze schroniska.

Nie minęło długo, nim zrozumieli, iż ten pies to ich nowy członek rodziny. Od razu można było zauważyć, że zwierze jest czułe, czujne oraz świetnie dogaduje się z dzieciakami. Był szybki w pojmowaniu sztuczek, dzięki czemu cała rodzina była z niego bardzo dumna. Piesek robił wszystko co mógł, by jego nowa rodzina go pokochała, natomiast oni bardzo starali się, żeby piesek był szczęśliwy.

foto: google

Po kilku tygodniach zwierzę zaczęło się zachowywać inaczej. Co noc, kiedy właściciele szli spać, pies stał pod drzwiami ich sypialni i obserwował ich całą noc. Każdego ranka po przebudzeniu się jego rodzina widziała go czuwającego. Nie spał całą noc, tylko po ty by się na nich patrzeć. Po paru razach zaczęli się oni niepokoić. Nie obawiali się, jego, lecz obawiali się, że może on być na coś chory. Postanowili więc udac się z nim do weterynarza.

Mieli głęboką nadzieję, że okaże się, iż piesek jest zdrowy. Dokładnie tak było. Po wieli badaniach lekarz stwierdził, że pieskowi nic nie dolega, ponieważ badania nic nie wykazały. Rodzina nie wiedziała co ma robić, więc postanowiła udac się do tego samego schroniska, z którego adoptowali swojego czworonoga. Poszli tam z nadzieją uzyskania jakiejkolwiek informacji, która mogłaby im pomóc im w tej dziwnej sytuacji.

foto: google

Okazało się, iż personel schorniska wie, co jest powodem dziwnego zachowania psa. Właścicielom została opowiedziana historia łamiąca serca na milion kawałków oraz sprawiająca, iż płacze się gorzkimi łzami.

Otóż wcześniejszy właściciel psa zrobił rzecz kompletnie nie mieszczącą się w głowie. Kiedy zwierze było jeszcze malutkie i głęboko spało, właściciel zabrał go z powrotem do schroniska i porzucił.

Kiedy szczeniak przebudził sie w nieznanym miejscu, zaczął głośno płakać. Nie wiedział dlaczego tam jest i dlaczego nie ma tam jego właściciela. Nie mógł się z nim nawet pożegnać, ponieważ właściciel nie dał mu takiej szansy. Zachował się jak osoba bez serca.

Właśnie to zdarzenie z jego życia sprawiło, iż po zaklimatyzowaniu się u nowej rodziny piesek bał się usnąć, ponieważ nie chciał obudzic się znowu w schronisku. Kiedy nowi właściciele usłyszeli tą wzruszającą historię, poczęli myśleć nad tym, co zrobić, żeby ich pies czuł się bezpieczny. Po namyśle postanowili przenieść jego łóżko do ich sypialni, żeby pokazac mu, że wiele dla nich znaczy. Po kilku tydoniach pies zorjentował się, iż nic mu nie grozi. W końcu znalazł dom, w którm jest traktowany z miłością oraz szacunkiem.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com