Dzisiaj opowiem wam, dlaczego dodaję łyżeczkę soli do detergentu do zmywania naczyń, a także o dwóch innych użytecznych sztuczkach z solą, które mogą być przydatne każdej gospodyni. Osobiście często używam wszystkich poniższych sztuczek.

Kiedy otwieram nową butelkę detergentu do mycia naczyń, dodaję do niej łyżeczkę soli (absolutnie dowolnej) i taką samą ilość sody oczyszczonej. Umożliwia to środkowi lepsze czyszczenie naczyń, a także daje lepszą pianę. Wszystko jest proste: otwieram butelkę, po kilku dniach, gdy pojawi się w niej miejsce, dodaję sól i sodę, zamykam i dobrze wstrząsam. Wypróbuj, a od razu poczujesz różnicę. Dzięki tym prostym działaniom detergent zużywa się mniej.

foto: google

foto: google

Sól jest w stanie łatwo wyczyścić powierzchnię żelazka, nawet z silnych przypaleń. Specjalnie dla jasności wzięłam stare żelazko z poważnym zanieczyszczeniem. Nasypałam sól na ręcznik papierowy, rozgrzałam żelazko na maksymalnym poziomie i przejechałam nim po soli (w różnych kierunkach, aby sól penetrowała miejsce zanieczyszczenia pod różnymi kątami). Gdy sól się zabrudzi, zmieniam ją na nową. Powtarzam czynność kilka razy, a po 5 minutach żelazko zaczyna lśnić.

foto: google

foto: google

foto: google

Aby wyczyścić wąskie wazony, dzbanki lub inne naczynia, włóż do nich kilka kostek lodu i wsyp pół szklanki soli. Następnie należy dobrze wstrząsnąć wazonem i spłukać go wodą. Zapewniona jest idealna czystość, łatwo i wygodnie.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com