Plastikowe wiadro to przydatna rzecz, dlatego jest bardzo popularne do użytku w domu i na działce. Jednak co robić w sytuacji, gdy w takim wiadrze zauważyliśmy pęknięcie? Nawet niewielka szczelina może wkrótce stać się poważnym problemem. Ostatecznie wiadro stanie się po prostu bezużyteczne. Dzisiaj rozważymy sposób zapobiegnięcia tej katastrofy.

Pęknięcie nie jest trudne do wyeliminowania.

foto: youtube

Oto czego potrzebujemy: zużyta szczoteczka do zębów, świeca (lub zapalniczka).

W rzeczywistości proces naprawy pęknięcia na plastikowym wiadrze lub na większości innych podobnych rzeczy nie jest zbyt skomplikowany. Przed rozpoczęciem pracy należy wyczyścić i wytrzeć wiadro ze wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Można to zrobić tylko w tym miejscu, w którym powstało pęknięcie.

Przyda się ogień.

foto: youtube

Następnie bierzemy w ręce zapalniczkę lub lepiej płonącą świecę. Niepotrzebną szczoteczkę podstawiamy końcem rączki nad płonącym ogniem tak, aby zaczęła się topić, ale nie palić się i nie zwęglać. Jak tylko plastik zacznie się topnieć, musimy natychmiast zgasić płomień i przenieść kroplę plastiku na pęknięcie.

Dalej wszystko jest bardzo proste – smarujemy pęknięcie gorącym plastikiem. Jeśli nie ma wystarczającej ilości stopionego plastiku lub zdąży on ostygnąć, ponownie rozpalamy ogień i powtarzamy procedurę do końca. W wyniku tych czynności lepki plastik szczelnie zakleja pęknięcie. Gdy plastik wystygnie, zapewniona zostanie pełna szczelność, a wiadro będzie można ponownie wykorzystać.

Pokrywamy szczelinę.

foto: youtube

Zobacz wideo:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: novate.ru