Wszyscy, którzy choć raz w życiu byli zmuszeni do uspania swego czworonoga, wiedzą, że ten werdykt jest niezwykle ciężki. Jednakże czasem zwyczajnie trzeba to zrobić, gdy męczeństwo psa ciągnie się nadmiernie długo i staje się nie do wytrzymania. Modlmy się, byś przenigdy nie musiał tego doświadczyć, lecz jeżeli zostaniesz zmuszony do stanięcia przed tą decyzją, mamy głęboką nadzieję, iż pozostaniesz ze swym przyjacielem do ostatnich chwil. Żaden pies nie zasługuje na spędzenie swoich najgorszych momentów z obcymi dla niego ludźmi. Starfish znaleziony został w kartonie, w którym jej nogi wygięte były pod nienaturalnym kątem.

foto: youtube

Człowiek, który ją znalazł, przywiózł ją do weterynarza, gdzie podjęta została decyzja o uśpieniu. Weterynarz nie wolałby tego nie robić, lecz jej stan był nazbyt krytyczny. Nie chciał oni, by jej cierpienie trwało jeszcze dłużej. Parę chwil przed uśpieniem pieska, naczelnik schroniska zajrzał do pokoju i interweniował. Chciał mieć pewność, że diagnoza była prawidłowa, więc wziął szczeniaka do innego weterynarza. Po precyzyjnym rozpatrywaniu weterynarz powiedział, że dla tego psa jest jeszcze nadzieja.

foto: youtube

Starfish przyszedł na świat z niepełnosprawnością zwaną „Swimmer Puppy Syndrome”.

foto: youtube

Otrzymując odpowiednią pomoc była ona w stanie zostać kompletnie wyleczona. Nie mogła poruszać się jak zwyczajny szczeniak, lecz wybornie nadawała się do pływania. Nie potrwało długo, nim jakaś rodzina wyraziła chęć adoptowania jej. „Zakochaliśmy się w Starfish. Dzięki niej czuliśmy coś, czego dokąd nie czuliśmy”, mówi jej nowa właścicielka Leigh Anne Gray.

foto: youtube

„Gdy ujrzałam Starfish momentalnie mnie zaczarowała. „Kiedy ułożyliśmy ją na trawniku oraz trzymaliśmy, wszędzie z nami szła.” Lecz nie tylko rodzina Leigh Anne chciała, żeby Starfish wyzdrowiała. Calutka załoga schroniska mocno we wszystkim pomagała. „Ona nie ma pojęcia, iż jest niepełnosprawna. Zwyczajnie wstaje i czyni to znowu. Codziennie widoczna jest poprawa. „Tylko po 2 miesiącach Starfish potrafiła samodzielnie wstać. Niedługo potem biegała jak wszystkie inne szczeniaki. Cała nasza rodzina była z niej niezwykle umna.

foto: youtube

Obejrzyj poniższe wideo, by zobaczyć jak radzi sobie Starfish:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: YouTube