Nie wszystkie gospodynie domowe wiedzą, że sodę oczyszczoną możemy używać nie tylko w procesie przygotownia potraw lub jako środek do czyszczenia. Okazuje się, że ten biały proszek może być bardzo przydatny w ogrodzie. Zapewniam, że ogrodnicy będą mieli wiele korzyści.

Przede wszystkim soda oczyszczona będzie bardzo przydatna tym, którzy hodują róże w kwietniku. Albowiem ogrodnicy muszą nieustannie walczyć z mszycami.

Aby pozbyć się tego szkodnika, wystarczy przygotować roztwór z sody. Należy wrzucić 30 gramów sody do1 litra wody, a następnie spryskać roztworem wszystkie rośliny.

Soda oczyszczona może być również stosowana przeciwko mączniakowi, który atakuje bardzo wiele roślin w ogrodzie.

Aby chronić swój ogród przed tym grzybem, przygotuj następujący roztwór: 1 łyżkę sody rozpuść w 1 litrze wody, dodaj 10 gramów oleju roślinnego, a także odrobinę mydła.

Uzyskanym roztworem należy spryskać rośliny za pomocą rozpylacza; procedurę najlepiej wykonać po zachodzie słońca.

Gąsienice to złośliwe szkodniki kapusty, które potrafią zepsuć cały plon. Aby zapobiec tym problemom, należy połączyć 100 gramów mąki i 100 gramów sody, a następnie uzyskaną mieszanką posypać wszystkie główki kapusty w ogrodzie.

Aby pomidory były słodkie i soczyste, sadzonki pomidorów możemy dokarmiać roztworem ze sody oczyszczonej, który możemy sami przygotować. Jest to 3,5% roztwór sody, którym należy podlewać do gleby wokół roślin.

Jeśli na działce znajduje się kompost, to za pomocą sody możemy również usunąć nieprzyjemne zapachy. Wystarczy dodać trochę tego białego proszku.

I oczywiście nie warto zapominać, że z pomocą sody skutecznie poradzimy sobie z chwastami, które często rosną w naszym ogrodzie.

Główne zdjęcie: google.com