Pranie! Czy wam się to podoba czy nie, to część naszych domowych obowiązków! Dlatego wytwarzanie własnych detergentów do prania, powinno być nie mniej łatwe, niż ich kupno w sklepie!

Jeśli chcecie ot tak wyrzucić wszelkie niezbędne fundusze wraz z waszym praniem, to te kule do prania są właśnie tym, czego wam trzeba! Zróbcie partię, a będziecie mieć wszystko, czego potrzebujecie, przez miesiąc, dodając przy tym do zwykłego prania trochę zabawy i wybierając zabawne kształty, aby utworzyć specjalne kule!

Do zrobienia kuli do prania, będziecie potrzebować kilku różnych składników. Po pierwsze, wybór mydła - najlepiej wybierzcie naturalne mydło roślinne. Przyda wam się także czyszcząca moc sody oczyszczonej, gorzka sól, nadtlenek wodoru i właściwości zmiękczające octu stołowego.

Zacznijcie od ścierania na tarce mydła do miski. Możecie użyć aromatycznego mydła, pozostawić kule bezwonne, lub po prostu dodać do mieszanki trochę olejku eterycznego, tak aby kule pięknie pachniały!

Potem dodajcie sodę oczyszczoną i gorzką sól.

Po dodaniu nadtlenku wodoru i octu wymieszajcie składniki, aż powstanie gładki “krem”.

Mieszanina powinna się sklejać, ale nie powinna być zbyt płynna.

Kolejny krok jest dość interesujący, możecie albo wyłożyć miksturę łyżką stołową na papier do pieczenia, albo wybrać zabawny kształt i wykonać różne formy kul do prania! Pozwólcie im całkowicie wyschnąć, zanim schowacie je do słoika.

Teraz, gdy brudną bieliznę trzeba włożyć do pralki, wszystko, co musicie zrobić, to po prostu wziąć jedną ze swoich kul do prania lub dwie, jeśli macie bardzo dużo prania!

foto: furnishhome.ru

Jak zrobić kule do prania

Wygodne kule do prania z naturalną mocą czyszczącą!

Składniki

  • 1/2 szklanki startego mydła
  • 1 1/2 szklanki sody oczyszczonej
  • 2 łyżki stołowe soli gorzkiej
  • 1/4 szklanki octu
  • 3 łyżki stołowe nadtlenku wodoru
  • (w razie potrzeby) olejki eteryczne dla zapachu

Instrukcja

1. Na tarce zetrzyj mydło do miski.

2. Dodaj sodę oczyszczoną i gorzką sól.

3. Do suchych składników dodaj ocet i nadtlenek wodoru.

4. Wyłóż mieszaninę do formy lub na papier do pieczenia i pozostaw do wyschnięcia.

Główne zdjęcie: furnishhome.ru