Miejsca w kuchni zawsze brakuje. Kiedy w takich warunkach próbujemy przechowywać jakiś „dodatkowy” użyteczny drobiazg, narusza się pozorny porządek, utrzymywany do niedawna przy takiej tytanicznej pracy. Już po pewnym (bardzo krótkim) czasie może się wydarzyć straszna rzecz – w kuchni rozpocznie się prawdziwy bałagan. Aby nic takiego się nie wydarzyło, musisz wcześniej zadbać o organizację swego miejsca pracy.

foto: novate.ru

Oczywiście można po prostu trzymać pokrywki do słoików w torbie lub szufladzie, ale taki „barbarzyński” sposób przechowywania cennego zasobu wcale nie jest optymalny. Choćby dlatego, że w tym przypadku nie ma nawet pozorów porządku. Co ważniejsze, większość proponowanych metod przechowywania pokrywek jest po prostu niewygodna.

foto: novate.ru

Co można zrobić, aby ułatwić przechowywanie pokrywek do puszek? Mamy na to sposób. Wystarczy mieć nóż, plastikową butelkę o pojemności 2 litry (lub co najmniej 1,5 litra), a także taśmę samoprzylepną lub taśmę izolacyjną. Przyda się również kilka małych śrub. Istotą tej metody jest wykonanie prowizorycznego uchwytu na pokrywki do słoików.

foto: novate.ru

W zrobieniu takiego urządzenia nie ma nic skomplikowanego. Najpierw odcinamy górną część butelki. Powstałe ostre krawędzie dolnej części owijamy taśmą. Jest to konieczne, aby uniknąć obrażeń w przyszłości. Następnie znajdziemy odpowiednie miejsce do zainstalowania naszego uchwytu. Najlepiej, jeśli są to jakieś drzwiczki. Teraz pozostaje tylko przymocować nasz uchwyt przy pomocy śrub i włożyć do niego pokrywki na słoiki. Proste i wygodne.

foto: novate.ru

Główne zdjęcie: novate.ru