Pasta do zębów jest niezbędna i niezwykle przydatna, a także jest czymś, co wszyscy dobrze znamy i używamy. Jednak jest też niekonwencjonalny sposób użycia tego produktu, niezgodny z jego przeznaczeniem. Jednak to co otrzymasz na końcu, jest tak samo niezbędne, co mycie zębów.

foto: novate.ru

Jak można się spodziewać, „wszystko, co genialne jest proste”. To wyrażenie pasuje tu najlepiej. Tym razem pionierami byli Japończycy. Cóż, jedyne co musimy zrobić, to uwierzyć, sprawdzić i użyć tej niesamowitej wskazówki. Należy od razu powiedzieć, że wszystko jest banalne i proste, a co najważniejsze, eliminuje wiele niewygodnych rzeczy.

foto: novate.ru

No więc zaczynajmy. Do tego japońskiego lifehacka będziesz potrzebował absolutnie dowolnej, taniej lub drogiej (bez znaczenia) pasty do zębów oraz foremek do zamrażania lodu. No i oczywiście wolnego miejsca w zamrażalce.

foto: novate.ru

Nie trzeba zapełniać pastą wszystkich przegródek. Wystarczy do jednej lub dwóch. Następnie forma jest umieszczana w zamrażarce do momentu całkowitego zamrożenia w niej masy. Zazwyczaj trwa to około pięciu godzin.

Jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć i wziąć pod uwagę. Jeśli weźmiesz tę kostkę ciepłymi rękoma, rozpuści się ona bardzo szybko, dlatego wymaga maksymalnego zamrożenia.

Teraz, więcej szczegółów o samym triku Po umieszczeniu pasty w lodówce i całkowitym zamrożeniu w foremce, kostkę należy wyjąć. Nie zawsze jest to łatwe do oddzielenia, ale nie ma potrzeby jej odcinać.

Należy wziąć zwykłe naczynie lub talerz, odwrócić foremkę do góry nogami i podlać z góry wodą, zawsze gorącą. Po kilku sekundach samo wypadnie z foremki. Następnie bierzemy kostkę pasty i zaczynamy nacierać nią drewnianą deskę do krojenia. Nie ma potrzeby używać tu siły. To bardzo prosty proces.

foto: novate.ru

Niektórzy będą pytać, dlaczego jest to konieczne. To proste - jeśli będziesz powtarzać procedurę okresowo, deska nie będzie rozmnażać bakterii. Bo zawsze jest ich za dużo na drewnie. To dla nich świetne miejsce do rozmnażania. Jest to również doskonałe rozwiązanie do usuwania nieprzyjemnych zapachów, na przykład po pokrojeniu na niej ryby.

foto: novate.ru

To znaczy, że otrzymujemy idealny, całkowicie bezpieczny środek antyseptyczny i usuwający nieprzyjemne zapachy. Jak wspomniano wcześniej, wybór pasty jest sprawą indywidualną. Jednak jeśli chcesz uzyskać fajny smak, możesz użyć produktu z mentolem.

Po przetarciu deskę spłukuje się gorącą wodą, wysusza się ją i można dalej używać. Metoda ta jest już sprawdzona i działa. Być może ktoś zastanawia się, dlaczego miałbyś zamrażać, skoro możesz zrobić to samo przy użyciu zwykłej pasty z tubki. Zgadza się, ale w formie zamrożonej zużycie jest znacznie niższe. Chodzi mi o to, że cały proces polega na oszczędzaniu pieniędzy. I o wiele wygodniej jest używać kostki, jest szybsza.

Można to zrobić przy użyciu wszystkich desek do krojenia. Natomiast, to co pozostało, nadaje się do wybielania podeszew np. u trampek, czy adidasów.

foto: novate.ru

Kolejna mała wskazówka dotycząca usuwania zapachu ryb z powierzchni. Jego pojawieniu się można po prostu zapobiec. W tym celu wystarczy owinąć deskę folią spożywczą. Folię do tego konkretnego celu należy przechowywać w lodówce. Po zakończeniu pracy folia jest usuwana i wyrzucana, a deska pozostaje czysta i bezwonna.

Główne zdjęcie: novate.ru