Mszyce i mrówki są prawdziwymi przyjaciółmi, którzy nie mogą się bez siebie obejść. Jeśli zobaczysz mrówkę na jabłoni, wiedz, że ma ona na sobie jeszcze mszyce, które zatrują twoje życie i pozbawią cię bogatych zbiorów.

Jednak na wszystko jest sposób. W tym przypadku, wystarczy zrobić prostą do przygotowania miksturę, która odstraszy wszystkie mszyce i mrówki. Poniżej podaję na nią przepis.

Weź mydło (najlepiej takie, zawierające kwasy tłuszczowe) i rozpuść około jednej trzeciej w wiadrze z gorącą wodą. Aby było wygodniej, możesz nie rozpuszczać całego mydła, ale jego kawałki lub wiórki, które można łatwo zrobić, ścierając mydło na tarce.

Roztwór z mydła wlej do butelki z rozpylaczem (lub innego pojemnika z opryskiwaczem) i dodaj amoniaku, wystarczy dosłownie łyżka stołowa. Najważniejsze, to zastosować roztwór, póki alkohol całkowicie nie rozpuści się w powietrzu.

Spryskane mają zostać same liście drzewka, te wyższe i niższe, tam, gdzie osiada mszyca.

Mydło stworzy warstwę ochronną, która, podobnie jak wosk, zostanie zmyta podczas pierwszego deszczu.

A propos deszczu, postaraj się przeprowadzić całą procedurę w słoneczny dzień, tak, aby wszystkie twoje wysiłki nie poszły na marne podczas pierwszej porannej rosy. Preparat stosuj raz w tygodniu!

Ostatnio znalazłam jeszcze skuteczniejszy sposób na zwalczanie szkodników na mojej działce. Kupiłam urządzenie, które odstrasza owady i szkodniki z ogrodu.

Na początku nie wierzyłam, ale przekonały mnie pozytywne recenzje w Internecie. W rezultacie tego nie żałuję, ponieważ teraz nie muszę zawracać sobie głowy tworzeniem różnego rodzaju mikstur, wystarczy włączyć urządzenie. I już żaden szkodnik mi nie straszny!

Główne zdjęcie: google.com