Dzisiaj, na przykład, posprzątałam w szafach i zebrałam całą masę niepotrzebnych, starych rzeczy, z którymi nie mogłam się rozstać, te szkoda wyrzucić, te się przydadzą, te może jeszcze założę.

W mojej głowie kręcą się już różne pomysły, co można zrobić interesującego, gdzie jeszcze będą służyć te rzeczy, zamiast wyrzucania na śmieci. Sortuję to, rzeczy, które dobrze się rozwiązują, pójdą na przędzę do dziania skarpet, śladów i innych rzeczy, a także uwielbiam robić na drutach dywaniki, a większość trafi do robienia domowej przędzy z dzianiny, a z resztek zrobię podstawkę pod gorące naczynia i coś jeszcze wymyślę. Dużo wszystkiego jest w Internecie.

Więc do pracy!

Najpierw przygotujemy półfabrykaty. Trzeba wyciąć wszystkie szwy na rzeczach.

foto: google

Rękawy i różne małe części pójdą do produkcji ślimaków.

foto: google

Teraz wycinamy długie paski, szerokość 1 -1,5 cm i wykonujemy okrągłe półfabrykaty, delikatnie skręcając w ślimaki, uważając, aby nie były zbyt ciasne, ale nie za słabe.

foto: google

Teraz zszywamy to, jak mówi nam nasza wyobraźnia, nie zapomnij, aby rozciągnąć nić przez cały ślimak, aby dobrze związać, aby nie rozpadł się.

foto: google

Możesz zrobić podstawkę pod gorące, stojak na doniczkę (szczególnie w zimie, aby nie ciągnęło zimno i korzenie były cieplejsze), siedzisko do stołka, matę do korytarza, matę do łazienki, matę do balkonu i wiele innych rzeczy. Wystarczy włączyć wyobraźnię.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com