Puchowe poduszki należy zmieniać co roku. Ale nie wszyscy mogą sobie pozwolić na wydawanie tak dużych pieniędzy na zakup pościeli. W takim przypadku pomoże pralnia chemiczna, co znacznie wydłuża żywotność pościeli.

Jak odbywa się ręczne czyszczenie poduszek?

1. Mycie poduszek. Ta metoda może spowodować uszkodzenie produktu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po umyciu wnętrze poduszki przekształci się w grudki, w wyniku czego nie pozostanie nic innego, niż jej wyrzucenie. Ale jeśli nie ma innych opcji, możesz zaryzykować.

Jeśli zdecydujesz się na użycie pralki, to zanim włożysz do niej poduszkę, musisz ją umieścić w specjalnym pokrowcu. W przeciwnym razie puch może dostać się do bębna, co doprowadzi nie tylko do uszkodzenia poduszki, ale także do uszkodzenia pralki.

2. Czyszczenie wypełniacza. Ta metoda jest uważana za skuteczną i dość prostą. Najważniejsze jest ścisłe przestrzeganie zasad. Wypełniacz jest czyszczony w następującej kolejności:

1. Wlej ciepłą wodę do miski. Weź kostkę szarego mydła (im wyższy procent tłuszczu, tym lepiej), zetrzyj go i dodaj powstałe wióry do wody. Dodaj łyżkę amoniaku. Przemieszaj. Powinieneś dostać jednolity pieniący się środek.

2. Weź poduszkę puchową, otwórz szwy na wsypie i powoli opuść pióra do miski z przygotowanym roztworem.

3. Dokładnie wymieszaj wypełniacz w roztworze mydlanym i pozostaw na co najmniej 10 godzin. Następnie przełóż pióra z miski do czystego pojemnika (wiadra, innej miski) i przepłucz je czystą wodą. Możesz włożyć mokry puch do wanny i polać go wodą ze słuchawki prysznicowej.

4. Teraz powinieneś wykręcić pióra. Najwygodniej robi się to w pralce. Weź duży kawałek gazy i zszyj z niego kilka torebek. Gaza musi być złożona kilka razy, aby pierze nie wypływało podczas płukania. Wypełnij worki pierzem i włóż je do pralki. Ustaw tryb “płukanie + wirowanie”.

5. Po zakończeniu pracy pralki wyjmij torebki, potrząśnij każdą z nich i zawieś, aby wyschły. Potrząsaj nimi co 15 minut, aby pióra się nie zbiły.

6. Ostatnim etapem jest zszycie nowej wsypy i wypełnienie jej czystym puchem. Materiał musi być trwały i wysokiej jakości, ale przyjemny w dotyku. Zszyj mocno i zawsze mocnymi nitkami.

Jeśli przeprowadzasz takie czyszczenie każdego roku, możesz utrzymać poduszki w idealnym stanie przez wiele lat. Poduszki będą miękkie, puszyste i co najważniejsze – bezpieczne.

Główne zdjęcie: google.com