Bardzo często gospodynie domowe są zdruzgotane, obserwując, jak ich wanna pokrywa się żółtą powłoką. Taki widok może zepsuć nie tylko wrażenie o całej łazience, ale także nastrój wszystkich mieszkańców. Po stanie wanny możesz zrozumieć, jak czysta jest gospodyni. Myślę, że wiele kobiet będzie chciało poznać sekret przywracania wannie śnieżnobiałego połysku. Podzielę się z Tobą tanią i skuteczną metodą.

Jak nie należy czyścić wanny

Pamiętaj, że dla każdej wanny spotkanie ze środkami ściernymi może być śmiertelne. W szczególności dotyczy to wanien akrylowych. W końcu akryl jest polimerem z tworzywa sztucznego, który jest łatwo narażony na uszkodzenia mechaniczne. Cząstki ścierne mogą pozostawiać małe rowki na przedmiotach akrylowych. Z czasem powłoka wanny zużyje się coraz bardziej, aż całkowicie zniknie.

foto: google

Wanny emaliowane również nie zaleca się czyść substancjami, zawierającymi cząstki ścierne. Zgodnie z charakterystyką wytrzymałości szkliwo przewyższa akryl, ale nie zapobiega to jego starzeniu się z biegiem czasu.

Chcę również przypomnieć, że podczas pracy z wszelkimi substancjami czyszczącymi musisz chronić ręce, używając rękawiczek. Podczas stosowania produktów zawierających kwas należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Poniżej opowiem o metodzie, która polega na słabej reakcji chemicznej! Zadbaj o swoje zdrowie!

Cudowna metoda

Metoda opisana poniżej należy do kategorii tanich. Postępuj zgodnie z instrukcjami, a wynik cię mile zaskoczy:

1. Będziesz potrzebować sody oczyszczonej. Wsyp dwie łyżki sody do miski. Wlej odrobinę wody i dobrze wymieszaj. Konieczne jest uzyskanie niezbyt płynnej emulsji. Spróbuj osiągnąć konsystencję kaszy.

foto: google

2. Za pomocą gąbki nałóż powstałą substancję na powierzchnię wanny. Wstępnie nie zapomnij nawilżyć powierzchnię. Pozostaw na chwilę.

3. Weź kolejną miskę. Wlej do niej wodę i rozpuść kwas cytrynowy. Obficie zwilż gąbkę w powstałym roztworze i zmyj nim sodę w wannie.

foto: google

Reakcja zachodząca przy tym działaniu może zniszczyć nawet najtrwalsze, zastarzałe zanieczyszczenia na powierzchni wanny.

Główne zdjęcie: google.com