Ten ludowy środek pomogą poradzić sobie ze szkodnikami i nie zaszkodzi roślinom

Jeśli w ogrodzie pojawiają się mszyce lub mrówki, które szkodzą roślinom, wówczas każdy działkowicz próbuje poradzić sobie z owadami najpierw za pomocą środków ludowych – są one przynajmniej bezpieczniejsze dla plonów.

Roztwór z mydłem dziegciowym może pomóc w walce ze szkodnikami. Ten środek odstraszy owady, a jego naturalny skład nie zaszkodzi roślinom.

Ważne jest, aby przy wyborze mydła dziegciowego zwrócić uwagę na skład. Jeśli są w nim perfumy lub inne sztuczne dodatki, środek nie będzie wystarczająco skuteczny.

Przepis na roztwór z mydła dziegciowego przeciwko szkodnikom

Weź 100 g mydła i zetrzyj na tarce. Możesz również pokroić go na małe kawałki i zmielić w blenderze. Zmieszaj powstałą masę z 300 g przesianego popiołu. Następnie to wszystko należy wsypać do wiadra z gorącą wodą o objętości około 10 litrów. Pozostaw mieszaninę na godzinę do ostygnięcia i naparzenia. Z upływem czasu mieszaj powstały środek, aż otrzymasz jednorodną masę.

Rośliny można traktować, używając butelki z rozpylaczem lub spryskiwać miotłą. Jeśli spodziewasz się plonów w ciągu tygodnia, nie należy już traktować rośliny tym środkiem.

Główne zdjęcie: utro.ru