Artykuł oparty jest na wieloletnim doświadczeniu w stosowaniu płatków owsianych w ogrodzie.

Owsianka sama w sobie nie jest nawozema, ale po tygodniu lub dwóch po posypaniu grządek Herkulesem zauważysz, że nawet najdelikatniejsze rośliny odżywają.

Jaki jest magiczny efekt płatków owsianych?

Nie mówię Ci, byś biegła do sklepu i kupowała dużą torbę płatków owsianych. Możesz wypróbować to na jednej grządce i ocenić. Można równiż stosować płatki przeterminowane.

Jaki jest efekt takiego nawożenia?

Po dodaniu płatków do gleby pojawiają się w niej dżdżownice. Jest ich tak wiele, że jest to po prostu niesamowite. Grządka jest pełna tych pomocników.

Co dają dżdżownice?

Dzięki ich pracy gleba jest dobrze spułchniona. Korzenie uzyskują dostęp do tlenu, a wymiana gazów w glebie poprawia się. Ziemia jest wzbogacona o niezbędne produkty dzięki tym niestrudzonym pomocnikom.

Jak stosować płatki?

Można je aplikować już od początku czerwca.

Mielimy płatki owsiane w blenderze i rozsypujemy cienką warstwę na glebie na wszystkich grządkach. Używamy jednej garści płatków na jeden metr kwadratowy ogrodu.

Grabimy aby płatki znalazły się głębiej w glebie.

Warzywa w ogrodzie uwielbiają ten suplement. Z mojego doświadczenia widzę, że szczególnie „wdzięczne” są buraki i papryka. Generalnie wszystkie warzywa to lubią. Podobnie jak „Herkules”, wyrastają silne i zdrowe, prawdziwi bohaterowie. Wspomaganie zasługuje na swoją nazwę w 100%.

Główne zdjęcie: google.com