Cukinie są uprawiane przez wielu właścicieli ogrodów warzywnych i może się zdarzyć, że kilka dni temu zalążki cukinii były zdrowe, ale zaczęły gnić i żółknąć. Taki proces może rozpocząć się z pewnych powodów, z którymi na szczęście można z powodzeniem walczyć.

Choroby i szkodniki mogą powodować gnicie zalążków cukinii.

Każda kultura, a nawet najbardziej bezpretensjonalna, jest podatna na różne choroby, które mogą być grzybicze lub bakteryjne. W wyniku rośliny zaczynają boleć i umierać. Jeśli nie podejmiesz działań na czas, kultura może nie mieć wystarczającej siły, aby zacząć rosnąć i dać dobre zbiory.

Bardzo ważne jest regularne sprawdzanie cukinii pod kątem obecności białego nalotu lub innych oznak, że roślina jest podatna na chorobę.

Najczęstszą chorobą jest mączniak prawdziwy, a do walki z nią można stosować metody ludowe lub specjalne preparaty chemiczne, które pomogą szybciej poradzić sobie z chorobą.

Warunki płodozmianu. W przypadku cukinii bardzo ważne jest, aby wybrać właściwe miejsce, w którym one będą rosnąć. Nie sadzić cukinii lub ich pokrewne kultury w tym samym miejscu, w którym rosły w zeszłym sezonie. Dzieje się tak dlatego, że szkodniki i bakterie gromadzą się w tym miejscu w dużych ilościach i mogą powodować poważne uszkodzenia plonów. Najlepiej zrobić interwał 4 lata.

Główne zdjęcie: rsute.ru