Ten problem jest znany wielu, zwłaszcza tym, którzy układali piękne płytki na swojej działce. Z czasem trawa między płytkami zaczyna kiełkować, a nawet podnosić je.

Wiele osób uważa, że ​ należy ostrożnie wykopać glebę, a następnie usunąć wszystkie korzenie, dzięki czemu trawa i inne chwasty nie pojawią się w tym miejscu. Słyszałam, widziałam i tak też myślałam do tej pory.

foto: google

Nasiona chwastów wpadają do szczelin między płytkami, gdzie zaczynają rosnąć. Jest to miejsce zacienione i wilgotne, co sprzyja wzrostowi.

foto: google

Nie pozbędziesz się chwastó w ten sposób, nadal będą rosły i zrujnują wygląd twoich ścieżek. Wiele osób to lubi, nazywają to „stylem rustykalnym”.

foto: google

Po kilku latach konsekwencje będą żałosne. Jeżeli ścieżka wykonana jest z kostki brukowej, to może zostać całkowicie zdeformowana.

Jak usunąć trawę na ścieżkach ogrodowych?

Po pierwsze, niektórych chwastów nie można się pozbyć.

Metoda pierwsza:

Ręcznie wyrwij wszystkie chwasty z korzeniami. Rezultat będzie zadowalający, ale na bardzo krótko. Nawet najmniejszy chwast może mieć bardzo długie korzenie.

Metoda druga:

Spalanie chwastów – możesz użyć palnika gazowego, opalarki, wrzącej wody.

foto: google

Metoda trzecia:

Należy zrobić roztwór octu i soli (70%). Opowiem ci o tej metodzie ale pamiętaj, że mogą być przykre konsekwencje w postaci zniszczenia betonu lub płytki.

Jeżeli płytki, których używasz są wykonane prawidłowo bez oszczędzania półproduktów – nic się nie wydarzy.

foto: google

Jak to zrobić:

Rozcieńczamy ocet z wodą w stosunku 1: 3, dodajemy łyżkę soli. Wlewamy do butelki z rozpylaczem i dodajemy 1 łyżeczkę detergentu. Jest to konieczne, aby roztwór lepiej utrzymywał się na trawie.

Konieczne jest, aby aplikować tę mieszankę w godzinach wieczornych, wtedy przykry zapach octu zniknie w ciągu nocy.

Rezultaty będą widoczne za około 12 godzin, trawa stanie się czarna i sucha. Jeszcze raz ostrzegam - ta metoda może uszkodzić beton lub płytki.