Chcę podzielić się środkiem odstraszającym komary, który osobiście przetestowałam i pokażę, jak go przygotować. Komary się nie zbliżą.

Sam produkt jest ekologicznie naturalny i czysty, absolutnie bezpieczny i nie wywołuje żadnej reakcji alergicznej. Działa bardzo skutecznie i przez długi czas, w przeciwieństwie do zakupionych produktów, które należy aplikować prawie co godzinę. Przynajmniej kiedy idę na spacer lub jestem w domku letniskowym, wystarcza mi ten środek. I prawie zapomniałam: jest znacznie tańszy niż środki specjalistyczne.

Potrzebujesz:

Olejek eteryczny z goździków. Jest sprzedawany w każdej aptece. Jest używany do inhalacji i masaży aromatycznych. Ale zanim go kupisz, otwórz pudełko i sprawdź zapach, czy podoba ci się. Ale na komary jest w 100% skuteczny. Wystarcza na długo, ponieważ używa się dosłownie kilka kropli.

Potrzebujemy również 100% oleju roślinnego. Ja stosuje olej z oliwy, ponieważ ma również właściwości nawilżające. Łączymy pożyteczne z przyjemnym, że tak powiem. Jeden składnik odpycha komary, a drugi nawilża skórę. Ale możesz użyć dowolnego oleju roślinnego.

Ponadto, dla wygody w przygotowaniu, używam strzykawki i pipety.

Potrzebujesz też pojemnika. Mam słoiczek po kremie, bardzo wygodnie jest zabrać go ze sobą.

W pierwszej kolejności dodaję do pojemnika 5 ml oliwy z oliwek.

Następnie olejek eteryczny. Na powyższą objętość oliwy dodaje 3 krople.

Teraz mieszam i gotowe.

Możesz również zwiększyć objętość, przygotowując środek dla kilku osób lub jeśli wybierasz się na wakacje, ale odpowiednio proporcjonalnie należy zwiększyć objętość zarówno oleju roślinnego, jak i olejku eterycznego.

Podałam najbardziej optymalne proporcje. Możesz jednak dodać 4-6 kropli olejku goździkowego. Zależy to od indywidualnej tolerancji zapachu.

Wystarcza mi taki słoik na tygodzień, ale wszystko jest indywidualne i zależy od tego, jak często jesteś w miejscach występowania komarów.

Teraz opowiem jak go stosuję.

Tutaj również wszystko jest bardzo proste. Palcami nabieram trochę środka i pocieram otwarte obszary skóry, na których zwykle siadają komary. Zwykle to są ręce, nogi, szyja. Oczywiście nie jest konieczne smarowanie twarzy, po prostu delikatnie posmaruj szyję.

I natychmiast zauważysz, kiedy inni będą biegać i tańczyć jakieś dziwne tańce, odmachując się od komarów. Ty będziesz długo czuć spokój, ponieważ wszystkie oleje są bardzo odporne na warunki atmosferyczne.

Stosowanie przez małe dzieci

Dla skury dorosłych ten produkt jest całkowicie nieszkodliwy. U dzieci skóra jest miękka, mówię tu o maluchach w wieku 1-3 lat. Dla nich oczywiście metoda nakładania na skórę nie pasuje. Ale istnieje bezpieczne rozwiązanie.

Możesz zrobić bransoletki z tkaniny na rękę i noge a także jakiś wisiorek na szyję, a już ten materiał namaścić środkiem odstraszającym komary.

Niepożądane jest nakładanie na ubrania, ponieważ bardzo trudno będzie je prać.

Główne zdjęcie: google.com