Oczywiście najlepiej przyrządzać świeże mięso. Nie można z tym się sprzeczać. Ale nie chodzę do sklepu codziennie, więc kupuję dużo mięsa na raz. Natychmiast kroję go na małe kawałki, wkładam do torebek i zamrażam. Nawet nie robię mięsa mielonego z góry, wydaje mi się, że świeżo zmielone jest znacznie smaczniejsze. Oznaczam każdą paczkę: przybliżona waga, data i do czego jest przeznaczone.

Zamrażanie mięsa jest tak samo odpowiedzialnym procesem jak rozmrażanie. Najlepiej zamrażać mięso w workach próżniowych w trybie zamrażania szokowego.

Sposób rozmrażanie mięsa jest również istotny. Przy odpowiednim rozmrożeniu ugotowane danie będzie smaczne i soczyste. Nie wiedziałam tego wcześniej. Moja matka rozmrażała mięso w zimnej wodzie i myślałam, że jest to poprawne.

foto: google

Kiedy moja teściowa to zobaczyła, skrytykowała mnie. Było to zaczepne, ale teraz rozumiem, że miała rację i jestem jej za to wdzięczna.

Kiedy rozmrażamy w wodzie, większość wilgoci jest wypłukiwana i otrzymujemy produkt mięsny, pożywny, ale niezbyt smaczny.

foto: google

Zasada rozmrażania od mojej teściowej. Mięso należy wyciągnąć z zamrażarki dobę przed gotowaniem. Następnie musisz umieścić go w lodówce, aby mięso rozmrażało się tak wolno, jak to możliwe. Dzięki temu zachowa maksymalną ilość soków.

Jeśli spróbujesz rozmrozić mięso, jak nauczyła mnie moja druga matka, zobaczysz, że z mięsa powstanie bardzo mało soku. Wszystko, co cenne, pozostanie w środku, co oznacza, że ​​mięso nie straci smaku i pozostanie soczyste.

Rozmrażam ryby w ten sam sposób - im dłużej, tym lepiej. I oczywiście nie zamrażaj ponownie żywności.

Dziękuję za przeczytanie artykułu do końca. Jeśli Ci się przydało, polub i zasubskrybuj kanał.

Główne zdjęcie: google.com