Owszem, jakich tylko nawozów nie znajdziemy w Internecie? Jednak ten przepis naprawdę zadziałał, chociaż bardzo sceptycznie nastawiona wobec niego. Przeczytaj do końca i napisz swoją opinię – jest to ważne, gdyż mieć swoje zdanie jest dobrze, a wspólne doświadczenie – jeszcze lepiej.

Moja mama poskarżyła się sąsiadce, że sadzonki nie rosną nawet mimo tego, że pogoda jest dla nich odpowiednia. Nawet dynia, która pędzie do góry przy każdych warunkach pogodowych, zaprzestała swego wzrostu.

Sąsiadka, będąc „zaawansowanym użytkownikiem”, pogrzebała w Internecie i wyłowiła tam „doskonały nawóz”. Podobno posypując płatki owsiane bezpośrednio pod sadzonki, można obserwować cuda ogrodnicze. Mama ma dużo płatków owsianych, w których już pojawiły się jakie robale – krótko mówiąc, materiału do nawozu ja wystarczająco.

foto: google

Technologia nawożenia: płatki owsiane został rozrzucony cienką warstwą i osadzony w ziemi przy pomocy grabi, ale nie głęboko.

Ponieważ odwiedziłem mamę zaledwie dwa tygodnie po tej rozmowie, byłem w stanie ocenić wyniki. Rośliny dokarmiane były bardziej rozwinięte – o 3-4 prawdziwe liście w porównaniu do grupy kontrolnej.

Drugą obserwacją było to, że ziemia pod roślinami dokarmionymi została w większym stopniu przekopana dżdżownicami niż pod grupą kontrolną. A ponieważ wszyscy pamiętamy deszczowy i upalny początek lata, wyciągnąłem następujące wnioski na temat mechanizmu działania tego nawozu.

foto: google

Roślinom brakowało głębokiej uprawy, jednak młodych nasadzeń nie można głęboko uprawiać, ponieważ korzenie są jeszcze zbyt słabe i wszystkie są potrzebne roślinom. Jednak dżdżownice przyciągane przez płatki owsiane właśnie zaczęły rozluźniać glebę, jednocześnie uwalniając przydatne substancje. Oto moje wyjaśnienie.

Główne zdjęcie: google.com