Mały szczeniak imieniem Gracie od urodzenia był bardzo pokrzywdzony. Szczenię urodziło się z wadą - bez przednich łap. Dla tego właściciele natychmiast postanowili się go pozbyć.

foto: laykni.com

Dobrzy ludzie znaleźli szczeniaka na ulicy i zabrali go do weterynarza. Gracie była bardzo wyczerpana, zmęczona ale naprawdę chciała żyć. Lekarze bardzo jej pomogli, a troskliwi ludzie zabrali ją do domu.

foto: laykni.com

Rodzina Terni zaopiekowała się tym maleństwem. Od dawna pomagają schroniskom dla zwierząt. Mają już jednego sparaliżowanego psa i drugiego, który nie ma kończyny. Bardzo dobrze więc wiedzieli jak opiekować się takimi zwierzętami.

foto: laykni.com

Z czasem Gracie zaczęła mieć jeden mały problem. Szczeniak rósł i konieczne było poprawienie jego mobilności. Wciąż była mała i nie nadawała się na wózek inwalidzki.

foto: laykni.com

Na ratunek przybył 12-letni syn Dylan, który był w stanie skonstruować wózek inwalidzki z klocków Lego.

Najciekawsze jest to, że wózek ten był idealny dla Gracie! Po pierwsze: jest stosunkowo tani, a po drugie można go łatwo dostosować do wielkości psa.

foto: laykni.com

Oczywiście konstruowanie takiego urządzenia zajęło około dwóch tygodni, ale wynik był w pełni tego wart. Po pewnym czasie Gracie była w stanie przyzwyczaić się do tego urządzenia i w pełni wykorzystywała go do poruszania się. Nie tylko do chodzenia, ale także do swobodnego biegania.

foto: laykni.com

Kiedy suczka dorosła, kupili jej wózek dla ”dużych psów”.

foto: laykni.com

Dzięki swoim nowym właścicielom pies może żyć pełnym życiem, jest absolutnie zdrowy i, co najważniejsze, szczęśliwy.

Główne zdjęcie: laykni.com