W stanie New Jersey w USA obowiązuje prawo, zgodnie z którym wszyscy właściciele domów i działek powinni utrzymywać je w porządku i czystości: odnawiać i naprawiać elewacje na czas, aby ulica wyglądała schludnie.

Ale niestety są ludzie, którzy po prostu nie mogą przestrzegać takich wymagań. Ktoś po prostu nie ma dość pieniędzy na to wszystko, a komuś nie pozwala na to ich wiek i zdrowie.

foto: laykni.com

Tak było w przypadku starszej nauczycielki o imieniu Anne Glancy, która nie była już w stanie zadbać o dom i podwórko. Farba od dawna złuszcza się, a terytorium wyglądało na opuszczone. Ponadto kobieta nie ma dużej emerytury, ma tylko na życie. Z tego powodu po prostu nie miała możliwości ciągłego dbania o swój dom.

foto: laykni.com

Ann poszczęściło mieć bardzo życzliwych i dobrych sąsiadów. Postanowili zebrać fundusze i samodzielnie doprowadzić dom do porządku. Początkowo kobieta była zawstydzona i odmówiła tego przedsięwzięcia. Ale wkrótce otrzymała ogromną grzywnę, na którą po prostu nie miała pieniędzy. I zgodziła się.

foto: laykni.com

Potem do sąsiadów dołączyli ich przyjaciele i praca się potoczyła. Praca w tak ogromnej ekipie była przyjemna i, co najważniejsze, szybka.

Przez większość lata pomocnicy pracowali w weekendy. Wkrótce dom był trudny do rozpoznania. Został osłonięty nowymi deskami, naprawiono okna i ganek.

foto: laykni.com

Anne w końcu zaprzyjaźniła się z pracownikami, a oni zaczęli ją okresowo odwiedzać.

foto: laykni.com

Anne zapłaciłaby za takie naprawy co najmniej 10 tysięcy dolarów, ale dobrzy sąsiedzi zrobili wszystko na własny koszt.

Główne zdjęcie: laykni.com