Nawet jeśli nie jesteś fanem astrologii, słowa „wsteczny Merkury” zawsze sprawiają, że czujesz się nieco ostrożniej, ponieważ od tej planety można się spodziewać stresujących sytuacji, problemów i kłopotów, małych i dużych. Ale zanim się zdenerwujesz, ten ruch, który rozpoczął się 18 czerwca, nie jest wcale taki zły dla niektórych znaków. Lipiec 2020 będzie bardzo korzystny dla raka, skorpiona i ryb i żaden Merkury nie będzie im przeszkadzał.

1. Rak

Lipiec zaskoczy Cię, ale także zmieni. Na pewno poczujesz wpływ zarówno Merkurego, jak i innych planet. Możesz jednak szybko odzyskać siły, a jednocześnie myśleć bardzo trzeźwo i logicznie. Chociaż będziesz analizować swoje cele, plany i aspiracje, ten miesiąc pomoże ci znaleźć bardzo interesujące odpowiedzi na wszystkie pytania. W końcu twoja pewność siebie i poczucie własnej wartości staną się znacznie silniejsze niż wcześniej, szczególnie jeśli jesteś gotowy aktywnie działać i nie kryć się w skorupie.

2. Skorpion

W lipcu odwiedzisz nowe miejsca i zainspirujesz się nowymi pomysłami, a to pochłonie Cię na dobre. Czasami możesz czuć, że nie wiesz, która ścieżka prowadzi, a która nie. Jednak twoje doświadczenie dowodzi, że czasami trzeba się trochę zagubić, aby odzyskać siły. Nawet jeśli nie znasz swojego ostatecznego celu i nie masz mapy swojej drogi, pozwól sobie zanurzyć się w nieznane. Czekają na Ciebie nowe wrażenia i doświadczenia. Niech spontaniczne chwile będą najprzyjemniejsze i niezapomniane.

3. Ryby

Lipiec pobudzi w tobie nowe siły twórcze i da ci nieskończoną inspirację i motywację. Odkryjesz na nowo swoje pragnienia i potrzeby na znacznie głębszym poziomie. Kto jednak powiedział, że poznanie siebie będzie łatwym procesem? Sprawi, że będziesz walczyć ze strachem i niepewnością, ale w końcu doświadczysz szczęścia i radości. Pozytywne uczucia staną się głównym tematem przewodnim w środku lata. Będziesz mieć tyle niesamowitych odkryć, że zostanisz zachwycony własnymi możliwościami. Przed tobą prawdziwa magia gwiazd.

Główne zdjęcie: google.com