Na Filipinach mieszka chłopiec o wielkim i bardzo dobrym sercu, nazywa się Ken Amante. Bardzo kocha zwierzęta, a jego serce pęka, gdy spotyka bezdomnego kota lub psa, zawsze stara się im pomóc.

Podobnie jak wszystkim nastolatkom, rodzice codziennie dają chłopakowi kieszonkowe na przekąski lub rozrywkę. Ale Ken wydawał je zupełnie inaczej, na jedzenie dla bezdomnych zwierząt. Sam nigdy nikomu o tym nie powiedział. Ale każdy sekret staje się kiedyś widoczny. Ojciec chłopca zaczął podejrzewać, że pieniądze z kieszeni jego syna były niewłaściwie wykorzystywane i zaczął go monitorować. Kiedy dowiedział się prawdy, był bardzo zaskoczony.

foto: laykni.com

Najpierw Ken poszedł do sklepu i kupił tam pełny plecak jedzenia, a potem nakarmił zwierzęta. Psy wyglądały bardzo źle, były wychudzone i odrapane. To była matka z dwoma szczeniakami, chłopiec nawet wymyślił im imiona. Z radością jadły oferowane jedzenie.

foto: laykni.com

Cała ta historia naprawdę wzruszyła ojca Kena, zrobił kilka zdjęć tego, co się działo, a następnie opublikował je w sieciach społecznościowych. Użytkownicy byli wzruszeni dobrocią chłopca i zaczęli przesyłać pieniądze, aby Ken mógł kupić więcej jedzenia dla zwierząt.

foto: laykni.com

Po pewnym czasie zgromadzono wystarczającą ilość pieniędzy, aby Ken mógł spełnić swoje marzenie - otworzył schronisko dla bezdomnych zwierząt. W ich regionie było to pierwsze schronisko. Nawiasem mówiąc, wydarzyło się to około 5 lat temu, a schronisko nadal działa. Nadchodzą darowizny od troskliwych ludzi, które pomagają karmić zwierzęta. Rodzice Kena biorą również udział w działaniach schroniska, wynajęli duży kawałek ziemi, na której obecnie się znajduje.

foto: laykni.com

W schronisku żyją nie tylko psy, ale także koty. Nawiasem mówiąc, pierwszymi mieszkańcami była ta samą matką z dwoma szczeniakami. One zostały wyleczeni i już znaleziono dla nich nowy dom.

foto: laykni.com

W ciągu tych pięciu lat w schronisku uratowano około stu zwierząt. Ken marzy, że w przyszłości otworzy jeszcze więcej schronisk, aby ratować wszystkie zwierzęta.

Główne zdjęcie: laykni.com