Lato to pod każdym względem gorący sezon. Ten kto ma co najmniej małą działkę, jest tego świadomy. Tutaj trzeba usunąć chwasty, tam pozbyć się szkodników, a ponadto wymagane jest nawożenie, podcinanie i podlewanie. Zdarza się, że spędzasz całe lato na działce, a plony są marne. Ale jak że chcesz pewnego dnia odkryć w swoim ogrodzie cebulę i czosnek o imponujących rozmiarach.

Doświadczeni ogrodnicy z pokolenia na pokolenie przekazują technologię, która pomaga uprawiać dużą cebulę i czosnek. Jednocześnie nikt nie rezygnuje z podstawowych zabiegów. Jak wszyscy inni, podlewają rośliny, a chwasty usuwają. Ale plony są imponujące. Oto jest sekret!

foto: sovkusom.ru

Duża cebula i czosnek w warunkach domowych

W środku lata wielu rolnikom udało się zobaczyć efekty swoich wiosennych działań. Ale jeśli można już cieszyć się domową cukinią, bakłażanem i ogórkami, na zbiory cebuli i czosnku nadal muszą czekać.

Podczas gdy te owoce są w fazie rozwoju, zalecamy zastosowanie starego sposobu, aby zwiększyć plon. Aby więc wyhodować dużą cebulę i czosnek, musisz zastosować technikę odwrotną do tej co stosuje się przy uprawie ziemniaków.

foto: sovkusom.ru

Wokół każdej główki cebuli i czosnku musisz poluzować glebę i odsunąć ją od owoców. W ten sposób uwalniasz główki od ziemi, zapewniając im więcej powietrza, słońca i wilgoci. Ponadto upraszczasz proces wzrostu.

Technologia w praktyce

Ta technika jest wykonywana w suchej glebie, gdy główki cebuli i czosnku są już rozwinięte. Możesz poluzować i usunąć glebę ręcznie lub grabiami, wybierz co jest szybsze. W drugim przypadku uważaj, aby nie uszkodzić owoców.

Musisz odkopać każdą główkę, aby uwolnić ją o połowę lub jedną trzecią wielkości. Odkopywanie aż do samych korzeni nie jest konieczne. Zaletą tej techniki jest to, że owoce otrzymują więcej wilgoci z nawadniania i opadów deszczu. W ten sposób rosną duże cebule i czosnek.

foto: sovkusom.ru

Jak rozumiesz, same stosowanie tej technologii w celu uprawy dużych cebuli i czosnku nie wystarczy. Cały czas należy dbać o plony. Ale nie myśl, że jest to zbyt kłopotliwe. W końcu, jeśli poświęcisz grządkom pół godziny dziennie, rośliny będą zadbane i zachwycą cię owocami. Jak ty uprawiasz cebulę i czosnek? Podziel się swoim doświadczeniem!

Główne zdjęcie: sovkusom.ru