Każdy żywioł astrologiczny ma znaki, który nie przyjmuje niczyjego wsparcia, działa na własną odpowiedzialność, na własną rękę i na własne ryzyko. Ci bohaterowie niczym się nie przejmują, są psychicznie odporni i pełni siły ducha.

Ryby znoszą trudności przez długi czas, czekają, mają nadzieję na cud. Czasami zupełnie nie mają związku ze światem zewnętrznym.

Na tym polega ich siła – na nikogo nie licząc, do końca walczą o swoje szczęście.

Siła umysłu pomaga im poradzić sobie z problemami.

Ryby są wymienione jako najsilniejsze w swoim żywiole astrologicznym i konstelacjach zodiakalnych. Nie potrzebują nawet wsparcia emocjonalnego.

Doświadczając ciosów losu i cierpienia, Ryby nie trzymają złych emocji w sobie. Nie kumulują gniewu i urazy, nie wpadają w depresję przy pierwszych niepowodzeniach. Mogą osiągnąć swój cel bez pomocy przyjaciół i krewnych.

W żywiole powietrza na własne siły liczy Wodnik. Ten znak wielokrotnie doświadcza trudności w życiu, ale nigdy się nie poddaje, dostosowuje się do wszelkich zmian losu, może skupić się na jednym celu i bez rozpraszania energii doprowadzić sprawę do końca. Wodnik nie potrzebuje wsparcia od zewnątrz.

Pomimo marzeń, Wodnik dąży do swojego celu, ma ideały życiowe, na które się wzoruje.

Przechodząc przez okres problemowy, Wodnik nie panikuje, nie prosi o pomoc innych ludzi, nie traci entuzjazmu i chęci dążenia do celu, uważa, że ​​wszelkie zmiany zawsze będą na lepsze.

W żywiole ziemi najsilniejszym znakiem jest Koziorożec. Mimo przeszkód przedstawiciele tego znaku zawsze podążają do swego celu.

Koziorożec porusza się naprzód zamierzoną ścieżką, nawet jeśli dookoła niego jest wojna i ogień. Taka osoba chce żyć spokojnie i szczęśliwie, ale jeśli potrzebne będą zmiany, nie ukryje głowy w piasku.

Nawet jeśli plany zaczną się kruszyć, Koziorożce znajdą siły, by podążać dalej.

Koziorożec jest konsekwentny w swoich zamiarach i zdeterminowany, by odnieść sukces, a także wytrwały w posuwaniu się naprzód.

Trudno jest jego obrażać i ranić. Taka osoba nie tylko sprawia wrażenie silnej, ale taką naprawdę jest – nie poddaje się w obliczu trudności i nie odpuszcza.

Strzelec prowadzi trójkę znaków w żywiole ognia. Nigdy nie zwisa nosa – przygnębienie mu nie towarzyszy, zachowuje ludzkie cechy w każdych okolicznościach.

Naturalna siła Strzelca polega na optymizmie i szerokości poglądów. Nie nadaje się do prowokujących działań, zawsze ma swoją opinię i wykorzystuje własne doświadczenie przy podejmowaniu decyzji.

Pomimo tego, co dzieje się w jego duszy, postępuje rozważnie.

Nie polega na nikim, liczy na własne siły i umiejętnie kontroluje emocje. Samopoczucie Strzelca nie zależy od okoliczności i opinii innych osób.

Taka osoba nie potrzebuje wsparcia i pochwały. Na zewnątrz wygląda na silną i odporną, i taką jest w rzeczywistości.

Strzelcom nigdy nie zwisa nos. Są oni aktywni, a czasem nawet tam, gdzie trzeba zachować spokój.

Takie osoby próbują podejmować właściwe decyzje, nie poddają się uczuciom, nie dają sobie luzu.

Niepowodzenia mogą prześladować każdą osobę, bez względu na to, pod jakim znakiem ona się urodziła. Wewnętrzna cierpliwość, samokontrola, nadzieja na pozytywny wynik pomagają w pokonaniu trudności.

W ciągu życia każda osoba zyskuje moralne i duchowe cechy niezbędne do radzenia sobie z trudnościami.

Główne zdjęcie: google.com