Dobre wieści nadeszły z Norwegii, jako potwierdzenie, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Wcześniej pisaliśmy o osuwisku o potwornym zasięgu i zniszczeniach, które miały miejsce w pobliżu miasta Alta. Co zaskakujące, w ośmiu budynkach mieszkalnych nie było nikogo; jedną osobę ratownicy natychmiast uratowali z obszaru katastrofy. A oto kolejna dobra wiadomość - uratowano kolejną żywą duszę!

Dla tych, co nie zrozumieli o czym mowa. Oto filmik.

Source: youtube.com

A to elkhund Raya, szczeniak w wieku poniżej jednego roku, który okazał się w miejscu osuwiska. Cudem pies nie został zmiażdżony, ale został wyniesiony ze śmieciami daleko w morze. Elkhundowie są silną rasą, lokalną norweską, więc Raya wypłynęła i powróciła na ziemię, gdzie zabrali ją ratownicy.

Zwróć uwagę na stopień zniszczenia. Osuwisko dosłownie przeczesało wszystko - budynki, drzewa, skały. Nikt nie rozumie, jak można było przetrwać, dlatego nic dziwnego, że szczeniak rzucił się do ludzi po pomoc, ledwo ich zobaczywszy. Podobno z Rayą wszystko jest w porządku, a ona została już przekazana właścicielom!

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: storyfox.ru