Psy mają znacznie lepszy zmysł węchu niż ludzie. Dlatego psy serwisowe są szkolone, aby mogły wykrywać różne zabronione substancje. Jednak nie tylko psy serwisowe, ale także zwierzęta domowe mogą pomóc ludziom.

Pewnego dnia para spacerowała ze swoim psem rasy pitbull Sadie. Pies był już w podeszłym wieku, miał 12 lat. Ale węch zwierzęcia był równie doskonały jak w młodości.

Mąż i żona już zamierzali wrócić domu, gdy nagle pies wyrwał się, pobiegł i zatrzymał się na progu mieszkania. Pitbull odwrócił się i zaczął szczekać na swoich właścicieli, uniemożliwiając im wejście do domu.

Zaskoczyło to gospodarzy Sadie. Wcześniej nie pozwalał sobie na takie zachowanie. Ludzie próbowali ominąć psa, ale on nie pozwolił na to. Ponadto pitbull zaczął wyć. Trwało to kilka minut. Potem Sadie zaskomlał i położył się na progu.

Wkrótce para poczuła nieprzyjemny zapach gazu. Donosił się z piwnicy ich domu. Okazało się, że nastąpił wyciek gazu. Pies poczuł to, dlatego nie wpuszczał ludzi.

Mąż i żona wezwali specjalistów. Tylko siłą właściciele Sadie odciągnęli go z progu domu, aby gazownicy mogli wejść do środka. Specjalisci byli w stanie wyeliminować niebezpieczeństwo, które może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Właściciele pitbulla są bardzo wdzięczni swojemu zwierzakowi. W końcu uratował im życie.

foto: storyfox.ru

Wiele osób uważa te psy za agresywne i niegrzeczne. Jednak ta historia dowodzi czegoś wręcz przeciwnego. Według słów fachowców do tej pory nie widzieli tak inteligentnego psa.

Główne zdjęcie: storyfox.ru