Psy są często wykorzystywane do ochrony owiec, ponieważ zwierzęta te są energiczne i mają doskonałą inteligencję. Biegną dookoła stada, szczekają i czasem przeganiają nieproszonych gości - drapieżniki.

Są to jedyne obowiązki naszego dzisiejszego bohatera z Włoch, który mimo wszystko postanowił je zaniedbać i, choć nikt nie widzi, odpocząć trochę... ujeżdżając owcę!

Czworonóg jednak się nie spodziewał, że minutę jego lenistwa zarejestruje kamera!

Pies odpoczywa lub opracowuje nową technikę nadzoru - trudno zdecydować, ale jego właściciele wciąż śmieją się z tego występku.

Przez jakiś czas ludzie podglądali zwierzaka, a kiedy wyskoczyli zza trawiastego wzgórza, pies, leżąc na grzbietach leniwych kołyszących się owiec, zaczął głośno szczekać - albo z zaskoczenia, albo ze wstydu, że został złapany.

Sam pies prawdopodobnie uważa, że wymyślił innowacyjny sposób ochrony swoich owiec: wspinając się na grzbiet najwyższej, może spokojnie obserwować stado z góry!

Ludzie nie mogli uwierzyć własnym oczom i śmiali się, ponieważ pies był wyraźnie bardzo zły. Jednak nie na tyle, by zejść z futrzastego tronu. Zamiast tego kontynuował szczekanie, podczas gdy senne stado powoli ruszało dalej, zabierając ze sobą psotnego szczeniaka.

To taki zabawny widok, że trudno oderwać wzrok od małego psa! Sami popatrzcie:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: storyfox.ru