Drapieżnik pokazał swym dzieciom, jak przejść przez ulicę.

Szczęśliwa turystka w parku safari w Afryce Południowej stała się świadkiem rzadkiej sceny. Zobaczyła matkę lamparta przeprowadzającą swoje młode na drugą stronę ulicy.

Goście parku safari udali się na wycieczkę, aby zobaczyć mieszkańców Parku Narodowego Krugera w Południowej Afryce. 64-letnia Tinus Delport poprosiła swoje córki, by zaśpiewały w celu zwabienia zwierząt. Ku ich wielkiemu zaskoczeniu sztuczka zadziałała. Z krzaków wyszła samica lamparta z dwoma młodymi. Cierpliwy drapieżnik pokazał swym dzieciom, jak przejść przez ulicę.

foto: storyfox.ru

64-letni Tinus Delport wykonał rzadkie ujęcia w Parku Narodowym Krugera. Lamparta rzadko spotyka się z młodymi w tak młodym wieku.

foto: storyfox.ru

Delport zaobserwowała, jak zwierzęta przecinały drogę 6 km od Lower Sabi w kierunku Crocodile Bridge. Samica lamparta przeprowadziła młode przez ulicę. Matka wyszła z krzaków i zbadała okolicę. Dwa młode kociaki podążyły za nią.

foto: storyfox.ru

Kierowcy samochodów zatrzymali się, aby zobaczyć, co się dzieje:

„Wcześnie rano moje córki i ja opuściłyśmy obóz w poszukiwaniu lampartów. Córki były przekonane, że w parku Kruger nie ma tych zwierząt, ponieważ same nigdy ich nie widziały. Podczas jazdy żartobliwie przekonałam ich, aby zaczęły śpiewać, by zwabić lamparty. Śpiewały i to naprawdę zadziałało. ”

„To była pierwsza podróż mojej córki do Krugera, jako pierwsza wyjęła aparat. I cieszę się, że ona robiła zdjęcia, ponieważ ja byłam bardzo podekscytowana. Odwiedzamy park od ponad 50 lat i nigdy nie widziałyśmy czegoś takiego. Po raz kolejny uświadomiłam sobie, że cierpliwość się opłaca” – powiedziała Delport.

foto: storyfox.ru

Nieśmiały maluch nie od razu zrozumiał, gdzie ma iść.

foto: storyfox.ru

Jeden z młodych stracił z oczu matkę, położył się na drodze i żałośnie zapiszczał. Samica natychmiast wróciła po niego.

foto: storyfox.ru

Lamparty bezpiecznie przeszły przez ulicę i zniknęły w krzakach.

Główne zdjęcie: storyfox.ru