Znalezienie anioła morskiego nie jest łatwe, a sfotografowanie lub nagranie wideo jest jeszcze trudniejsze. Tajemniczy morski mieszkaniec dosłownie doprowadza delikatny nowoczesny sprzęt do szaleństwa, wszystkie ustawienia się psują, próbując pokazać naturalne piękno zwierzęcia. Właściwie to ślimak, ale nikt nie odważy się go tak nazwać.

Poznaj anioła morskiego

Autorem tych wspaniałych ujęć jest Aleksander Siemionow, pracownik Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. Kieruje zespołem operatorów nurkowych w White Sea Biological Station, badając delikatny i nieznany świat pod lodem. Tam, w zimnych wodach wielkich głębin, znajdują się stworzenia, które ludzie widzieli tylko kilka razy w całej historii ludzkości. Nie można ich złapać i umieścić w akwarium w celu badań, Siemienow woli osobiście przeprowadzić makrofotografię cudów morza w warunkach naturalnych. Rezultatem są takie świetne zdjęcia.

Source: youtube.com

A oto sam autor: naukowiec, nurek i po prostu romantyk

foto: storyfox.ru

Według Aleksandra takie trudne fotografowanie to jego powołanie, cel i wyzwanie życiowe. Elektronika nieustannie psuje się, traci balans bieli i gubi się w cieniu. Brak autotuningu, w zmiennym środowisku pod wodą, każde odblaski, półcienie lub ruch otoczenia stwarza wiele trudności. Aby nie uzyskać rozmazanych plam, przez całą swoją karierę doskonalił kunszt podwodnej fotografii. Zdjęcia nie są poddawane retuszowi, wszystko pokazują w naturalnych kolorach.

Taki właśnie jest - niesamowicie piękny anioł morski

foto: storyfox.ru

foto: storyfox.ru

Może się wydawać, że to grafika komputerowa, ale nie - wszystkie ujęcia są autentyczne. W głębinach mórz północnych wciąż jest wiele takich cudów.

Główne zdjęcie: storyfox.ru