Jak często Twoje ulubione kwiaty domowe kwitną? Przy niewłaściwej pielęgnacji i braku niezbędnych dla nich czynności zdarza się to dość rzadko. Również często wiemy z doświadczenia, że roślina po prostu umiera. Tak czasem się dzieje wskutek długiej i nieudanej walce kwiatka z warunkami domowymi, które nie są dobre dla niego. Aby tego uniknąć, podpowiadamy proste triki. Te proste sztuczki zagwarantują to, że rośliny doniczkowe będą komfortowo czuć się w pomieszczeniach i przez długi czas będą cieszyć nasz wzrok wspaniałymi kwiatami.

Rośliny kwitną piękniej i wspanialej wtedy, gdy w okresie regenerazji dodajemy szczegółowe odżywki do kwiatów. Tak przekonują ogrodnicy. Jedną z najlepszych odżywek dla roślin doniczkowych to olej rycynowy, dzięki któremu kwitnienie staje się bardziej bujne i dłuższe. Wtedy główki kwiatowe okazują się duże, a kwiaty zyskują intensywniejsze, bardziej nasycone kolory.

Przygotowanie:

Do litrowej butelki należy wlać osadzoną wodę o temperaturze pokojowej i dodać do niej:

  • 1 łyżeczkę oleju rycynowego.

Następnie butelkę szczelnie zamykamy, a jej całość dokładnie wstrząsamy.

Wskutek dokonania tej czynności olej rycynowy ulegnie rozpadowi na małe cząsteczki i zostanie dobrze wymieszany z wodą, dlatego nie spali korzeni rośliny.

Podlewać kwiaty doniczkowe należy natychmiast po wstrząśnięciu.

Jeśli roślina kwitnie tylko jeden raz w roku, to wystarczy tylko jednorazowe odżywianie. Jeśli roślina doniczkowa kwitnie prawie bez przerwy, to odżywianie za pomocą oleju rycynowego wystarczy stosować raz na miesiąc.

Podoba ci się artykuł?