Młoda matka z Wielkiej Brytanii, Kiri Atkinson, do ostatniej chwili miała nadzieję, że jej dwuletnia córka Paiva nie odziedziczy rzadkiej anomalii. Kiri cierpi na łysienie, czyli całkowity brak włosów na ciele. Ma 23 lata, a od 17 lat nosi peruki, aby ukryć swoją wadę przed publicznością.

foto: lemurov.net

Włosy dziewczynki zaczęły wypadać w wieku 16 lat. Impulsem do tego, jak sama uważa, był poważny stres na tle rozwodu jej ukochanych rodziców. Jednak w rzeczywistości bez czynników genetycznych łysienie w tak młodym wieku nie wystąpiłoby.

foto: lemurov.net

Teraz, kiedy jej córeczka też spotkała się z tym problemem, Kiri postanowiła zrezygnować z peruk. Wierzy, że w ten sposób Paiva będzie bardziej pewna siebie. Kobieta opowiedziała o swojej trudnej historii w swoim profilu na Facebooku. Użytkownicy uznali jej krok za odważny, ale wspierają młodą mamę w tej decyzji.

Opinie internautów były szczególnie ważne dla małej dziewczynki, ponieważ jej matka dodała do swego wpisu ich świeże zdjęcie bez peruk. Sama Paiva straciła włosy w wieku dwóch lat, a pierwsze oznaki łysienia zaczęły się jeszcze wcześniej.

foto: lemurov.net

Dziewczynka nie wstydzi się swojego wyglądu i uwielbia być fotografowana. Jednak dzięki rozmowom z rodzicami rozumie, że nie wszyscy w społeczeństwie będą ją poprawnie postrzegać i spokojnie reagować na jej wygląd. Na szczęście miłość rodzinna i akceptacja w internecie znacznie ułatwiają życie Paivie i jej mamie.

Główne zdjęcie: lemurov.net