Szansa na naturalne urodzenie identycznych trojaczków jest bardzo mała. Jednak 26-letnia Brytyjka Katie Crow zaszła w nietypową ciąże i urodziła trojaczków.

Po raz pierwszy Katie wraz z mężem dowiedziała się, że od 12 tygodni nosi pod sercem trójkę dzieci. Ale nikt nie wyobrażał sobie, że te dzieci będą do siebie bardzo podobne. Zazwyczaj trojaczki są wynikiem zapłodnienia dwóch jaj. Po poczęciu jedno jajo płodowe nadal rośnie, a drugie dzieli się na 2 części, tworząc dwa zarodki – tak powstają bliźniaki jednojajowe. W wyniku takiego podziału jaj płodowych dzieci nie są do siebie bardzo podobne.

foto: laykni.com

Jednak Katie urodiła absolutnie identyczne dzieci. Te trójaczki nazywają się bliźnięta monozygotyczne, ponieważ w momencie poczęcia dochodzi do zapłodnienia tylko jednego jaja płodowego, które następnie dzieli się na trzy części.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Tommy, Joshua i Eddie urodzili się 9 lutego. Ale nie wszystko jest takie proste w tej historii: każdemu dziecku trzeba było zrobić trzy imienne tabliczki z imieniem, ponieważ wcale się od siebie nie różniły.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

„Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży z trojaczkami, pomyślałam sobie: „Nie mamy dużego domu i nie posiadamy samochodu siedmiomiejscowego”, ale moja babcia powiedziała: „Wierzę, że wszystko dzieje się z jakiegoś powodu”. I miała rację, bo moi chłopcy są po prostu super” – mówi młoda matka.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Para ma również 4-letniego syna Jacoba.

Główne zdjęcie: laykni.com