Dla niektórych znaków zodiaku reputacja cichej osoby jest typową, jednak nie zawsze jest ona zasłużona. W końcu umiejętność wyrażenia w kilku zdaniach tego, na co inni spędzają dużo czasu, jest bezcenna.
Skorpion

Klasyczna przykład – te osoby nie da się zamknąć w wąskim gronie ludzi, ponieważ włączają swój tryb „przekazywania informacji”. I szczerze mówiąc, nie chcę się tego robić – Skorpion mówi bardzo interesujące rzeczy. W przypadku trafienia do grona nieznajomych automatycznie przechodzi w tryb „zbierania informacji”. On chce wiedzieć, co można powiedzieć w obecności nowych ludzi, co jest konieczne, a o czym w ogóle nie należy wspominać. Dlatego Skorpiony, pomimo swojej namiętnej natury, często zasługują na sławę cichych ludzi.

Koziorożec

Koziorożec milczy – i dobrze robi, ponieważ doskonale rozumie, że bardzo łatwo można powiedzieć za dużo. Koziorożec nie ma tego intuicyjnego poczucia, co można powiedzieć, a czego mówić nie wypada. Zastępuje go skrupulatna analiza informacji podanych w jego obecności. Więc Koziorożec milczy, uśmiecha się, wyciąga wnioski. Jednak kiedy to zrobi, dopiero wtedy zaczyna wchodzić w dialog, lub kiedy wypije, a jego kontrola wewnętrzna nieco osłabnie.

Rak

Rak woli milczeć, ponieważ doskonale wie, że szokowanie innych swoimi myślami, pomysłami i osądami jest interesujące tylko przez pierwsze dziesięć razy. Potem za każdym razem jest skazany na szukanie nowego kręgu znajomych. Dlatego Rak woli milczeć i słuchać. Podaje też szereg przydatnych wskazówek związanych z psychologią, jednak robi to osobiście.

Panna

Panny nie milczą, lecz zastanawiają się, co powiedzieć, albo czekają, aż rozmowa przełączy się na temat, w którym są dobrze zorientowani. Czasem Panny po prostu nie są specjalnie zainteresowani ludźmi w pobliżu, więc nie mają potrzeby wydawania na nich swojej energii psychicznej. W każdym razie Panny nie są prawdziwymi cichymi ludźmi, chociaż aktywnie sprawiają takie wrażenie.

Byk

Byk to chyba najbardziej milczący ludzie, ponieważ po prostu uwielbiają to robić. Słuchanie jest dla nich o wiele bardziej interesujące niż gadanie. Chociaż, biorąc pod uwagę życie Byka, mógłby on powiedzieć wiele interesujących rzeczy i udzielić przydatnych rad. Jednak woli on usiąść, podać rozmówcy herbaty lub wina i bardzo uważnie słuchać. Być może są to najlepsi słuchacze spośród wszystkich znaków zodiaku.

Główne zdjęcie: volkovysk.by