Niemal każda dziewczyna od dzieciństwa marzy o długich, gęstych i pięknych włosach. Dla bohaterki dzisiejszego artykułu to marzenie stało się rzeczywistością.

Asha Mandelat trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako kobieta o najdłuższych włosach na świecie. To właśnie fryzura uczyniła ją sławną i bogatą.

foto: laykni.com

Asha zapuszcza włosy od 25 roku życia (teraz kobieta ma 50 lat). A już w 2008 roku trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa i od tego czasu nikt jej nie pobił.

Mandelat ma dredy o długości 6 metrów, ale według nieoficjalnych danych pasmo włosów w luźnym kształcie ma 16,5 metra.

foto: laykni.com

Kobieta przyznaje, że z takimi włosami bardzo trudno jest jej żyć. Raz w tygodniu myje włosy, a ta procedura wymaga sześciu butelek szamponu. Następnie włosy wysychają przez całe dwa dni. Całe to szczęście waży 11 kilogramów! Asha musi nosić włosy w nosidełku.

foto: laykni.com

Oczywiście z taką fryzurą trudno jest poradzić sobie samodzielnie. Dobrze, że kobieta ma męża, który jest z zawodu fryzjerem.

foto: laykni.com

Nawiasem mówiąc, lekarz Ashu ostrzegł, że taki ciężar na głowie może negatywnie wpłynąć na kręgosłup, ale kobieta nie odczuwa dyskomfortu, więc po prostu zmieniła lekarza.

foto: laykni.com

Jak się okazało, bycie sławną kobietą przynosi dobre dochody. Początkowo po prostu dzieliła się wskazówkami, jak dbać o dredy, a potem powstała jej własna linia kosmetyków i szamponów do włosów.

foto: laykni.com

Interes rozwinął się bardzo dobrze, a Ashę można śmiało nazwać bogatą kobietą o najdłuższych włosach na świecie.

Główne zdjęcie: laykni.com