Podczas gdy niektórzy kłócą się z sąsiadami o terytorium, głośne psy lub pojemniki na śmieci, które znajdują się nie w tym miejscu, dzikie zwierzęta wręcz przeciwnie, uczą się żyć w pokoju i harmonii. Jeden z pracowników belgijskiego Zoo Pairi Daiza, Mathieu Gödefroy, zamieścił na swojej stronie w sieciach społecznościowych niezwykłe zdjęcia. Na zdjęciach rodzina orangutanów zaprzyjaźniła się z rodziną wydr i zostali sąsiadami w tym samym wolierze.

foto: laykni.com

Zwykle, aby zwierzęta rozwijały się normalnie, potrzebują nie tylko odpowiedniej opieki i pożywienia, ale także aktywności fizycznej. Dodatkowo orangutany potrzebują przestronnych „mieszkań”, które pracownicy Zoo wyposażyli w różne przeszkody i symulatory, aby zwierzęta nie nudziły się.

foto: laykni.com

Aby stworzyć warunki podobne do naturalnych przez wolierę przepływa strumień, który wypływa z woliery wydr. Jeśli te rodziny zechcą zamieszkać razem – to dobrze, jeśli nie - to wydry będą po prostu przepływać przez terytorium orangutanów. Ostatecznie wszystko skończyło się wspaniale.

foto: laykni.com

Małpy tak bardzo polubiły swoich nowych sąsiadów, że zaczęły razem z nimi się bawić. Jeśli mały Berani uwielbia biegać, bawić się i chować, to jego tata, Ujyan, został prawdziwym trenerem wydr.

foto: laykni.com

Organizuje dla nich konkursy – co nie jest do końca zrozumiałe dla ludzi. Ale to, że zarówno jedni jak i drudzy interesują się sobą, widać gołym okiem. Lubią spędzać razem czas i nie kłócą się między sobą.

Główne zdjęcie: laykni.com