Szczeniak o imieniu Chapati został cudownie uratowany. Teraz szczęśliwy pies stał się podróżnikiem, znalazł kochającą rodzinę, odwiedził 17 krajów i jest symbolem pomocy bezdomnym psom w Indiach.

foto: laykni.com

Historia zaczęła się dwa i pół roku temu, kiedy późnym wieczorem para ukraińskich turystów znalazła na indyjskiej ulicy malutkiego chorego szczeniaka.

foto: laykni.com

Christina i Zhenya wracali do hotelu późnym wieczorem, gdy nagle w ciemności usłyszeli żałosne skamlenie. Chude maleństwo ledwo mogło stanąć na łapach, jego oczy prawie nic nie widziały, błagał o pomoc...

foto: laykni.com

Mili ludzie nie mogli przejść obok tego obojętnie i zabrali maleństwo. Początkowo zaczęli szukać kliniki weterynaryjnej, ale wieczorem było to niemożliwe, więc zdecydowali się tymczasowo schronić go w pokoju hotelowym.

foto: laykni.com

Para potajemnie wniosła szczeniaka do pokoju i zaczęła samodzielnie mu pomagać. Umyli małego, zmniejszyli temperaturę i do rana nosili w ramionach, szczeniak skamlał z bólu. Okazało się, że jego łapa jest zwichnięta, był zapchlony i zarobaczony.

foto: laykni.com

Rano para zabrała malucha do kliniki, gdzie lekarze weterynarii zaczęli walczyć o jego życie. Para postanowiła zostać w mieście jeszcze jeden dzień. Myśleli, co zrobić z maluchem...

foto: laykni.com

Para zdecydowała się i zabrała ze sobą szczeniaka. W planach jeszcze mieli 6 miesięcy podróży, pies nie miał dokumentów, ale nie mogli zostawić go samego na ulicy. Zaczęli zbierać niezbędne dokumenty dla Chapati, ale na razie potajemnie wozili ją pociągami, poruszając się według ich planu.

foto: laykni.com

Kiedy podróż dobiegała końca, zdali sobie sprawę, że maluch jest za mały na niezbędne szczepienia. Para dowiedziała się, że nie ma zbyt ścisłej kontroli na granicy dla pieszych między Indiami a Nepalem. Zdecydowali spróbować przewieźć maleństwo do innego kraju. Udało im się.

foto: laykni.com

Rodzina wróciła na Ukrainę z futrzanym przyjacielem. Potem odbyli wiele podróży po Europie, już w towarzystwie ogoniastego przyjaciela. Malutki chory szczeniak zamienił się w pięknego pieska, lojalnego przyjaciela i wspaniałego towarzysza podróży!

foto: laykni.com

Teraz ta sunia stała się popularna w sieci. Jej historia zainspirowała tysiące ludzi do niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom. Wszelkie trudności można pokonać, jeśli istnieje chęć ratowania życia!

foto: laykni.com

Nawet w Indiach pisali o uratowaniu Chapati. Teraz para realizuje swoje projekty, w których główną bohaterką stała się ich ulubienica. Stworzyli konto na Instagramie, na którym publikują zdjęcia ogoniastej piękności z podróży. Chcą nie tylko uczynić Chapati gwiazdą sieci, ale także zwracają uwagę ludzi na problem bezdomnych zwierząt. Para szczególnie skupia się na psach w Indiach.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Zdjęcia uroczego podróżnika wywołują uśmiech, który inspiruje do dobrych uczynków. Ratując życie, otrzymujesz najwierniejszego przyjaciela!

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Uratowanie jednego psa nie zmieni świata... ale świat niewątpliwie zmieni się dla tego jednego psa.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com