Czy wiesz, jak zjeść wieloryba? Kawałek po kawałku, kawałek po kawałku. Jadłeś wieloryba? Wtedy zdecydowanie jesteś w rankingu najbardziej stanowczych znaków zodiaku. Sprawdźmy.

Pozycja pierwsza

Na pierwszym miejscu wśród najbardziej stanowczych jest Byk. Wspinaczka życiowa Byka jest nieunikniona, toczy się z różnymi prędkościami, szybko lub powoli przez całe życie, a stanowczość odgrywa tutaj ważną rolę. W końcu Byk, jak nikt inny, wie, że lepiej być asertywnym, choć nie utalentowanym, niż utalentowanym, ale o słabej woli i leniwym. Byk nie boi się trudności, ponieważ są częścią ekscytującego życia, które Byk tak bardzo kocha. Rozśmiesza go depresja i zaburzenia emocjonalne innych. Chociaż on sam czasami nie jest im obcy, ale nie przyznaje tego nawet przed sobą. Byk podchodzi do rozwiązywania życiowych problemów i trudności z całą odpowiedzialnością solidnego materialisty, którym jest z poczuciem własnej godności. Niektórych jego stanowczość może przestraszyć lub zniechęcić, ale musimy pamiętać, że nie ma za nią nic, co mogłoby skrzywdzić innych. Chociaż czasami Byk może po prostu, bez złośliwych zamiarów, zapomnieć, gdzie kończy się jego wolność.

Pozycja druga

Strzelec zajął drugie miejsce w rankingu stanowczości. Jest asertywny, ale stara się nie doprowadzać tego do zwyczajnej zuchwałości, ponieważ uważa to za poniżej swojej godności. Strzelec nie chce się pchać naprzód, chociaż czasami to robi. Potrafi być przebiegły, ukrywając na razie swój temperament i poglądy, ale zdarza się to dość rzadko. Z reguły Strzelec poddaje się swojemu energicznemu i gorącemu temperamentowi, dumnie oznajmiając swoje „ja” otaczającemu go światu. Strzelec jest asertywny, ponieważ jest pewny siebie i swojej prawości. I nawet jeśli na pozór nie za każdym razem pokazuje swoją postać (ale dość często), prawie zawsze jakoś osiąga swój cel. Czasami jego asertywność może być nawet niegrzeczna, ale zwykle Strzelec nie chciałby nikogo urazić, po prostu czasem nie działa to w inny sposób lub, z punktu widzenia Strzelca, po prostu nie można było postąpić inaczej w stosunku do kogoś.

Pozycja trzecia

Podium stanowczości po prostu nie może obejść się bez ognia Barana. I tutaj jest on na trzecim miejscu. Może się wydawać, że trzecie miejsce jest dla niego za niskie i tutaj powinien być absolutnym i bezwarunkowym (nawiasem mówiąc, całkiem odpowiednie określenia w stosunku do Barana) liderem. Ale faktem jest, że asertywność Barana jest tylko młodszą siostrą jego agresywnego zapału i kategorycznego usposobienia. Baran nie stosuje tak często takiego narzędzia, jak asertywność, ponieważ może bez niego prowadzić swoje sprawy z wielkim sukcesem. Oprócz otwartej siły, jego arsenał ma zarówno inteligencję, jak i przebiegłość, co z jakiegoś powodu nie każdy może w nim zobaczyć, chociaż leży to w ich własnym interesie. Niewielu osobom udaje się tak po prostu przejść lub ominąć Barana, chociaż przebiegłych manipulatorów nigdy nie zabraknie. A Baran ma też wadę - jest to ich prawie dziecinna łatwowierność, a gdzieś nawet życzliwość.

Pozycja czwarta

Czwarte miejsce w rankingu najbardziej stanowczych znaków zodiaku zajął Lew. Lew jest asertywny, choć nie zawsze chce taki być, ale ambicja i poczucie własnej wartości pchają do przodu. Asertywność Lwa, wynikająca z zamiłowania do estetyki i dobrych manier, jest inteligentna i nie rzucająca się w oczy. Tym bardziej nieoczekiwane jest czasem znalezienie ostrych pazurów w miękkich łapach. Lew uwielbia brać więcej niż dawać, wierzy, że ma do tego pełne prawo tylko dlatego, że jest nim, kropka. Wygląda na to, że Lew często ma szczęście, ponieważ otoczony jest ludźmi lojalnymi wobec jego egoistycznych manier. Ważną rolę odgrywa tutaj zdolność Lwa do bycia uroczą, godną postacią, której z jakiegoś powodu trudno odmówić. Jednocześnie stanowczość Lwa jest umiejętnie ukryta przed ciekawskimi oczami pod piękną puszystą grzywą.

Główne zdjęcie: google.com