Czasami chęć zachowania młodości przekracza wszelkie granice, ale niektóre dziwne metody okazują się bardzo skuteczne. Na przykład Brytyjka Tess Christian mówi, że nie uśmiechała się od 40 lat. I to pomaga kobiecie wyglądać oszałamiająco.

Tess nauczyła się kontrolować swoje emocje jeszcze jako dziecko – dziewczynka chodziła do katolickiej szkoły, gdzie zakonnice nie zachęcały do ​​śmiechu i nawet uśmiechów. Po ukończeniu studiów kobieta porzuciła wszystkie religie, ale nadal się nie uśmiechała.

foto: lemurov.net

Kiedy w wieku 30 lat Tess zauważyła, że ​​wielu jej rówieśniczek zaczęło robić zastrzyki z botoksu, zdała sobie sprawę, że działa na mięśnie w taki sam sposób, jak zastrzyki kosmetyczne. Toksyna botulinowa blokuje mimikę i maksymalnie relaksuje mięśnie twarzy. Tkanka mięśniowa Tess również praktycznie nie funkcjonuje, co pozwala uniknąć pojawienia się zmarszczek mimicznych.

Niektórzy kosmetolodzy uważają tę metodę za dość skuteczną, choć nie najłatwiejszą. A wśród psychologów są tacy, którzy są pewni, że brak uśmiechu i śmiechu może poważnie zaszkodzić psychice i zdrowiu. Uśmiech wyzwala wydzielanie endorfin, przyjemnego i euforycznego hormonu radości.

foto: lemurov.net

Sama Tess jest przekonana, że ​​jej metoda działa lepiej niż drogie kremy, botoks i chirurgia plastyczna. Jednocześnie kobieta jest pewna, że ​​brak uśmiechu lub śmiechu wcale nie charakteryzuje osoby jako ponurej, nudnej lub obojętnej. Ponadto Tess ma świetne poczucie humoru, a jej krewni i przyjaciele nie odczuwają wokół niej dyskomfortu.

Warto zauważyć, że Tess nie daje upustu emocjom nawet w najbardziej radosnych chwilach życia, takich jak narodziny dziecka i ślub. Christian ma córkę Stevie, która dorasta dość wesołą i uśmiechniętą dziewczynką. Sama Tess, słysząc lub widząc coś zabawnego, może unieść kąciki ust. Nauczyła się także śmiać bez zewnętrznych objawów, na przykład podczas oglądania komedii.

Tak czy inaczej, w wieku 53 lat Tess wygląda niesamowicie, naprawdę nie ma zmarszczek. Od najmłodszych lat inspirowała ją Marlene Dietrich, która również uśmiechała się minimalnie i zawsze była czarująca i kobieca. Innym przykładem jest Kim Kardashian, która również kontroluje mimikę twarzy. Jednak ten sposób zachowania młodości nie jest odpowiedni dla wszystkich – jeśli naprawdę lubisz się śmiać, nie warto nawet próbować. Pozytywne emocje jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziły.

Główne zdjęcie: lemurov.net